1,4 miljonit “terroristi” – Iraani parlament kuulutas kõik USA sõjaväelased terroristideks

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
USA sõdurid Iraagis.

Iraani parlament võttis teisipäeval vastu seaduse, millega kuulutatakse kõik USA sõjaväelased terroristideks seoses Iraani kõrge kindrali Qasem Soleimani hukkumisega eelmisel nädalal.

Revolutsioonikaardi välisoperatsioonidega tegeleva eliitüksuse Quds juht Soleimani (62) sai surma USA reedeses droonirünnakus Bagdadi rahvusvahelise lennuvälja lähedal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iraani revolutsioonikaardi ülem kindralmajor Hossein Salami lubas teisipäeval kindral Qasem Soleimani matustel “panna põlema” paigad, mida USA toetab.

Iraanis heisati kindral Qassem Soleimani hukkumise puhul laupäeval Jamkarāni mošee torni tippu esimest korda ajaloos punane „vere”lipp, mis tähendab sõda.

Iraan on ähvardanud vastuseks USA droonirünnakule rünnata 35 USA sihtmärki. Selle peale vastas USA president Donald Trump, et USA-l on juba valmis pandud 52 sihtmärki Iraanis ning vastulöök tuleb kiire ja valus.

USA saatkond naaberriigis Aserbaidžaanis hoiatas oma kaaskodanikke, et seoses pingetõusuga Lähis-Idas tuleks pidada kinni julgeolekumeetmetest.

“Lähis-Idas suureneb pinge, mis võib ohustada välismaal viibivate USA kodanike julgeolekut. Ettevaatusabinõuna sai USA saatkonna personal korralduse vähendada vähetähtsate sõitude hulka miinimumini. Saatkond jätkab julgeolekuolukorra jälgimist ja edastab vajadusel lisateavet,” märgiti saatkonna veebilehel.

Saksamaa suunab osa oma väikse väekontingendi liikmeid Iraagist naaberriikidesse Jordaaniasse ja Kuveiti seoses pingete süvenemisega pärast Iraani kõrge kindrali hukkumist USA droonirünnakus Bagdadis, teatas uudisteagentuur dpa teisipäeval.

Global Firepower’i nimekirja järgi oli 2016. aastal USA armees tegevväge ja reservväge vastavalt 1 400 000 ja 1 100 000. (AFP-BNS)

2 commentsOn 1,4 miljonit “terroristi” – Iraani parlament kuulutas kõik USA sõjaväelased terroristideks

 • Avatar

  Saan aru mõttest aga reaalsem ja TÄPSEM oleks kuulutada terroristideks ka poliitikud.
  Sest just nimead on need kes reaalselt annavad käsu tapmiseks. USA jurisprudentsi alusel on ka käsu/tellimuse andja mõrvas süüdi.
  Või ei taha Iraan luua pretsedenti – see võib valusalt ka tema enda või liitlaste pihta lüüa???

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Tegelikkus onngi ju selline,milleks siin keerutada”demokraatia”jne.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused