15-kuune beebi Vahemere põgenikepaadis ei näita häda suurust, vaid mõistuse vähesust

Vahemere tragöödiate taust pole mitte Matteo Salvini keelud, vaid inimkaubitsejate ja vabaühenduste jälk koostöö.

Üks teisipäeval saabunud uudis annab põhjust kahelda paljude inimeste mõistuses – ja selleks on beebiga inimkaubitsejate korraldatud merereisile minek.

Migrandikorjelaev Alan Kurdi päästis Vahemerel veel 44 migranti, kelle seas on naisi ja lapsi. Pagulased ütlesid, et alustasid retke Liibüas asuvast Zuwarast laupäeval.

“44 inimest, nende seas neli naist ja kolm last, võeti Alan Kurdi pardale,” teatas vabaühendus Sea-Eye teisipäeval

Laste seas on 15-kuune, kolmeaastane ja viieaastane laps. Põgenikud on pärit Süüriast, Liibüast, Pakistanist, Bangladeshist ja Guineast.

“Meil on erakordselt hea meel, et saime olla taas õigel ajal õiges kohas ja teame nüüd, et 44 inimest on päästetud. 15-kuune beebi poleks kunagi pidanud nii eluohtlikus olukorras olema,” ütles Sea-Eye’i kõneisik Carlotta Weibi.

Esiteks, inimkaubandust turgutavad vabaühendused ei saa alati olla õigel ajal õiges kohas, ja surnud lapsed jäävad nende hingele. Mis aga puutub sellesse, et 15-kuine beebi poleks kunagi pidanud kunagi sellises olukorras olema, siis just vabaühendus teeb oma tegevusega seda, et ka järgmistes paatides on kindlasti beebid. Kuigi Weib vihjab pigem sellele, et tolle pere oleks pidanud näiteks lennukiga otse kodust ära tooma.

Pseudohumanistid keelduvad aru saamast, et nende tegevus seab üha rohkem lapsi ohtu – vanemad tulevad ju koos nendega läbi kõrbete (näiteks Guineast) ja väga kaugelt, nagu Bangladeshist, selleks et minna sõdivasse Liibüasse ja edasi avamerekõlbmatule alusele. Kus on küll vanemate mõistus?

Kui kõik need vabaühendused veidigi peaga mõtleks, siis võitleks nad pigem selle eest, et väikelastega kodunt teele ei asutaks. (BNS)

Kommentaarid