Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

1609 teadlase ühisdeklaratsioon: meil ei ole kliimakriisi

-
31.08.2023
On inimesed, on Maa ja elu kestab.
© Scanpix

Augustis ilmus kliimakriisi narratiivi kummutav deklaratsioon, millele on alla kirjutanud 1609 tunnustatud teadlast, nende seas kaks Nobeli laureaati, füüsikud John Francis Clauser ja Ivan Giaever. Deklaratsioonis rõhutatakse, et kliimakriisi ei eksisteeri ja et süsinikdioksiid on Maale kasulik. Global Climate Intelligence Group (CLINTEL) ütleb oma deklaratsioonis (pdf): „Kliimateadus peaks olema vähem poliitiline ja kliimapoliitika rohkem teaduslik. Teadlased peaksid avalikult rääkima globaalse soojenemisega seotud ennustuste mitmetimõistetavusest ja liialdustest ja poliitikud peaksid rahulikult lööma kokku oma poliitikaga seotud kulud, aga ka arvatavad tulud.“

Deklaratsioonis tuuakse välja, et Maa kliima on muutunud kogu aeg ja meie planeedil on vaheldunud mitmed külma- ja soojaperioodid. Nn väike jääaeg lõppes alles 1850. aastate paiku. „Seega pole ime, et nüüd oleme soojemas perioodis,“ leitakse deklaratsioonis. Ühtlasi märgitakse, et soojenemine toimub palju aeglasemalt, kui on ennustanud valitsustevaheline kliimamuutuste paneel (IPCC).

„Kliimamudelitel on hulgaliselt puudusi ja poliitika tegemise vahendina ei ole need kaugeltki usaldusväärsed,“ kirjutab CLINTEL, mainides et mudelites on liialdatud kasvuhoonegaaside mõjuga ja ignoreeritud tõsiasja, et atmosfääri rikastamine CO2-ga on Maale kasulik. Ehkki kliimaalarmistid nimetavad süsinikdioksiidi keskkonnale kahjulikuks, ei ole tegemist siiski saasteainega, vaid CO2 on vajalik eluks Maal ja kasulik loodusele. Täiendav CO2 toob kaasa biomassi suurenemise ja saagikuse kasvu.

Deklaratsioonis lükatakse ka ümber levinud narratiiv, mille kohaselt toob globaalne soojenemine kaasa looduskatastroofide – orkaanide, üleujutuste, põua – sagenemise. Teadlaste sõnul ei toeta olemasolev statistika seda väidet.

„Meil ei ole kliimakriisi. Seetõttu ei ole põhjust ka paanikaks ja hirmuks. Vastustame tugevalt aastaks 2050 plaanitud ebarealistlikku CO2 nullheitme poliitikat. Leevendamise asemel tuleks tegeleda kohanemisega; kohanemine toimib alati, ükskõik, millised on algpõhjused,“ seisab deklaratsioonis. „Kliimamudelite tulemusi uskudes usutakse seda, mida neisse on sisestanud nende mudelite koostajad. Ja just see ongi praeguse kliimadiskussiooni, mille keskmes on need mudelid, peamine probleem. Kliimateadus on mandunud aruteluks, mis tugineb uskumustel, mitte mõistuspärasel enesekriitilisel teadusel. Kas ei oleks aeg lõpetada naiivsete kliimamudelite sinisilmne uskumine?“

CLINTELi deklaratsioon vastandub selgelt kliimaalarmistide propagandale, millega on juba aastakümneid ennustatud kliimamuutustest tingitud maailmalõpu saabumist. Ükski neist propagandistlikest ennustustest ei ole siiani täide läinud.

Näiteks kuulutasid mõned kliimateadlased 1970. aastatel, et 21. sajandil liigub Maa uue jääaja poole. Saasteekspert James Lodge ennustas, et õhusaaste varjab päikese ja toob endaga uue jääaja. 2008. aastal teatas aga NASA kosmoseteaduse instituudi direktor James Hansen, et viie kuni kümne aasta jooksul sulab Arktikas suviti kõik jää. Lisaks on meid hirmutatud osooniaugu ja mitmete teiste katastroofistsenaariumitega.

Kliimamuutuste teema on tõusmas keskseks ka USA presidendivalimiste kampaanias. Demokraatide presidendikandidaat Rober F. Kennedy Jr väitis 13. juulil Twitteri postituses, et kliimamuutusi kasutatakse ära inimeste kontrollimiseks hirmu kaudu. Ühtlasi avaldas ta kampaaniavideo, milles selgitas oma keskkonnateemalisi seisukohti. „Kliimamuutusi kasutatakse meie kontrollimiseks hirmu kaudu. Vabadus ja vaba turumajandus on saastamise lõpetamiseks palju kindlamad meetodid. Saastajad rikastuvad, sundides avalikkust kinni maksma nende poolt tekitatud kahju,“ kirjutas Kennedy Jr oma videole lisatud säutsus. „Näidake mulle mõnda saastajat ja mina näitan teile rikast jõmmi, kes kasutab vaba turumajanduse mehhanismide vältimiseks ära poliitikat.“

Allikas: Epoch Times