Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

50 000 rahvuslast marssis Poola iseseisvuspäeval

-
12.11.2015
poola
© UU

Eile võttis Varssavi kesklinnas toimunud rahvuslaste rongkäigust osa üle 50 000 inimese, teatab The New Observer. Tegu on Poola rahvuslaste seni suurima rongkäiguga, leides aset vaid kaks nädalat pärast immigratsioonivastase Seaduse ja Õigluse partei ülekaalukat valimisvõitu.

Iseseisvuspäeva rongkäigul osalesid värskelt parlamenti pääsenud Rahvusliku Liikumise liikmed. Kõnesid pidasid parlamendisaadik Tomasz Rzymkowski, rahvusliku noorteühenduse esimees Adam Andruszkiewicz, ning külaline Ungari rahvuslikust erakonnast Jobbik.

Rzymkowski ütles oma kõneks, et uue parlamendi lakmustestiks saab illegaalsete majandusmigrantide sisseränne. “Me ei taha neid siia,” teatas ta.

Andruszkiewicz pühendas oma kõne Euroopa Liidule ja ütles, et nende ülesanne on “päästa Vabariik nende käest, kes on viinud meid niikaugele, et me peame hüvasti jätma oma inimestega, kes lähevad Londonisse nõudepesijateks… Me oleme siin, et peatada need kurjategijad, kes on selle süsteemi loonud, ja viia oma riik tagasi Poola patriootide juhtimise alla.”

Mõned osalejad põletasid Euroopa Liidu lippe. Tuhanded kandsid Poola lippe, moodustades ääretu punavalge mere.