Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

88 USA kõrget erusõjaväelast avaldasid toetust Donald Trumpile

08.09.2016
President Trump
© Photo by Justin Sullivan/Getty Images

88 USA erukindralit ja eruadmirali kirjutasid avaliku toetuskirja vabariiklaste presidendikandidaadile Donald Trumpile. Kirjas öeldakse, et erukindralid ja eruadmiralid tervitavad Trumpi pühendumust USA sõjaväe uuesti ülesehitamisel, piiride kindlustamisel, islamiäärmuslasest vaenlase löömisel ning USAs avalikku korra taastamisel.

„USA sõjaväe erru läinud juhtidena usume, et niisuguseid muudatusi saab läbi viia ainult isik, kes ei vastuta meie riigi sõjaväestruktuuride õõnestamise eest ega ole õhutanud tagant ähvardusi, millega meie riik praegu kogu maailmas silmitsi seisab,“ öeldakse kirjas. „Seetõttu toetame oma järgmise ülemjuhatajana Donald Trumpi.“

Trump tänas kirja saatjaid ja kinnitas, et tema jaoks on nii oluliste erusõjaväelaste toetus suur au. „Ma tänan neist igaüht teenistuses oldud aja eest ja mulle ülesnäidatud usalduse eest,“ ütles Trump.

Trump kinnitas ühtlasi, et presidendi kõige olulisemate ülesannete hulka kuulub USA rahva kaitsmine ja USA sõjaväe juhatamine. „Minu ametiaja jooksul lõpeb viimase kaheksa aasta jooksul teostatud nõrk välispoliitiline suund, me ehitame uuesti üles oma sõjaväe, anname oma vägedele selged tegutsemisreeglid ja hoolitseme koju naasnud sõjaveteranide eest. Me saame muuta Ameerika uuesti suureks ainult siis, kui meie sõjavägi jääb tugevaimaks jõuks maailmas. Ja just täpselt seda kavatsen ma presidendina saavutada.“

Kirja initsiaatoriteks on kindralmajor Sidney Shachnow, ainus holokausti üle elanud USA kindral, ning kontradmiral Charles Williams, keda on autasustatud USA kõrge sõjaväelise medaliga Legion of Merit.

Schachnow leiab, et Trumpil on olemas ülemjuhatajale vajalikud isikuomadused. Williamsi meelest sooviti aga kirjaga näidata seda, et sõjaväejuhtide meelest oleks Trump parem ülemjuhataja kui Hillary Clinton.

Allikas: breitbart.com  (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Scanpix