91 protsenti USA presidendikandidaadi Donald Trumpi meediakajastusest on olnud negatiivne

Maailm,
- Updated
Malik ja Donald

Alates juulikuust, kui selgusid USA presidendikandidaadid, on vabariiklaste kandidaat Donald Trump saanud tunduvalt suurema meedia tähelepanu osaliseks kui demokraatide kandidaat Hillary Clinton. Samas on 91% Trumpi telekajastusest olnud negatiivsed. Sellise tulemuseni jõudis USAs Virginias asuv konservatiivne meediauuringutega tegelev organisatsioon Media Research Group.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uuringutegrupp leidis, et meedia on kajastanud ülekaalukalt rohkem (440 minutit)Trumpiga seotud skandaale (nt tema suhtumine naistesse või maksuskandaal), samas kui Clintoni terviseprobleemidele ja temaga seotud e-kirjade skandaalile kulutas meedia tunduvalt vähem eetriaega (185 minutit). Media Research Goupi uurimus näitas, et kumbagi presidendikandidaati ei ole küll ülistatud nii nagu seda tehti Obamaga 2008. aastal, kuid Trump on olnud ajakirjanikel hambus absoluutselt iga päev.

Meediakajastuste analüüs näitas, et 184-st Clintoni kajastusest olid 39 (21%) positiivsed ja 145 (70%) negatiivsed. Samad meediakanalid olid aga tootnud kolm korda rohkem uudiseid Trumpi kohta, millest 91% (623) olid negatiivsed ja vaid 9% (63) positiivsed. Negatiivsed kajastused Clintonist säilitasid alati viisaka tooni, mis ei olnud aga sugugi reegliks Trumpi puudutavate uudiste puhul. Trumpi sarjatakse uudistes lausa äärmuslikult ja teda nimetatakse sõnadega nagu „vulgaarne“, „ohtlik“, „misogüüniline ahistaja“, kes olevat solvanud kogu Ameerika valijaskonda. Reporterid on süüdistanud Trumpi ka pidevalt valetamises, ehkki Clintonile valetamist pahaks ei panda.

Allikas: Townhall.com (tõlkinud Triin van Doorslaer)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused