Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

91 protsenti USA presidendikandidaadi Donald Trumpi meediakajastusest on olnud negatiivne

-
27.10.2016
Malik ja Donald

Alates juulikuust, kui selgusid USA presidendikandidaadid, on vabariiklaste kandidaat Donald Trump saanud tunduvalt suurema meedia tähelepanu osaliseks kui demokraatide kandidaat Hillary Clinton. Samas on 91% Trumpi telekajastusest olnud negatiivsed. Sellise tulemuseni jõudis USAs Virginias asuv konservatiivne meediauuringutega tegelev organisatsioon Media Research Group.

Uuringutegrupp leidis, et meedia on kajastanud ülekaalukalt rohkem (440 minutit)Trumpiga seotud skandaale (nt tema suhtumine naistesse või maksuskandaal), samas kui Clintoni terviseprobleemidele ja temaga seotud e-kirjade skandaalile kulutas meedia tunduvalt vähem eetriaega (185 minutit). Media Research Goupi uurimus näitas, et kumbagi presidendikandidaati ei ole küll ülistatud nii nagu seda tehti Obamaga 2008. aastal, kuid Trump on olnud ajakirjanikel hambus absoluutselt iga päev.

Meediakajastuste analüüs näitas, et 184-st Clintoni kajastusest olid 39 (21%) positiivsed ja 145 (70%) negatiivsed. Samad meediakanalid olid aga tootnud kolm korda rohkem uudiseid Trumpi kohta, millest 91% (623) olid negatiivsed ja vaid 9% (63) positiivsed. Negatiivsed kajastused Clintonist säilitasid alati viisaka tooni, mis ei olnud aga sugugi reegliks Trumpi puudutavate uudiste puhul. Trumpi sarjatakse uudistes lausa äärmuslikult ja teda nimetatakse sõnadega nagu „vulgaarne“, „ohtlik“, „misogüüniline ahistaja“, kes olevat solvanud kogu Ameerika valijaskonda. Reporterid on süüdistanud Trumpi ka pidevalt valetamises, ehkki Clintonile valetamist pahaks ei panda.

Allikas: Townhall.com (tõlkinud Triin van Doorslaer)