Aafrika liidrid Euroopale: peatage avatud piiride poliitika, me vajame ise oma noori

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Enamik aafriklastest ei saa õnnelikuks ka Euroopas.

Nii nagu Eesti riigipea pakub eestlaseks olemist igale soovijale, pakub eurooplaseks saamist ka EL-i eliit – mõtlemata migratsiooni lähteriikide allakäigule.

Paljud Aafrika riigipead on üllatunud Euroopa avatud piiride poliitikast ja kutsuvad seda muutma, rääkis Austria kantsler Sebastian Kurz väljaandele Bild.

Sebastian Kurz, kes viibis visiidil Aafrikas, ütles, et mõned riigipead kutsusid teda üles „peatama oma avatud piiride poliitika Euroopas”, sest see viib Aafrika noorte massilise lahkumiseni Mustalt Mandrilt.

„See motiveerib Aafrika noori lõhkuma oma juured,” lausus Austria kantsler.

Etioopia presidendi Sahle-Work Zewde sõnul on parem, kui Aafrika noored jääksid kodumaale ja ei sooviks Euroopasse minna. „On selge, et me ei tohi kaotada oma noori, sest nad põgenevad Euroopasse. Me peame tegelema nende lahkumise põhjuste, mitte tagajärgedega,” rääkis president. „Põgenemine on ohtlik. Kriminaalsed inimkaubitsejad teenivad sellega raha. Me peame hoidma Etioopiat ja Aafrikat juhtivatel inimeste usku paremasse tulevikku, ”ütles Sahle-Work Zewde.

Kui Bild küsis, kas Euroopa peaks ignoreerima Aafrikast pärit sisserändajate vooge, ütles president: „Ei, muidugi mitte, aga peame tegema selgema vahet sisserändajate ja pagulaste vahel. Euroopa on pagulaste vastuvõtmisel väga helde olnud. (…) Lahendus on üsna lihtne: nii kaua kui me ei paranda kohalikke elutingimusi, tahavad paljud inimesed Euroopasse põgeneda. Paljudel neist on täiesti vale arusaam, mida Euroopas oodata on.”

See uudis paneb taas tõdema, et Euroopa ja kogu maailma poliiteliidil on eesmärgiks ikkagi mitte põgenike abistamine, vaid Euroopa rahvastiku väljavahetamine. On ju migrantide enamus noored mehed – mis saab Aafrika riikidest, kes kaotavad need töökäed? Euroopa ei vaja seda oskusteta, kuid pretensioonikat seltskonda tööjõuna, ja lõpptulemusel tehakse õnnetuks mõlema kontinendi rahvad – ühed kaotavad need, keda nad vajavad, teised saavad need, keda nad ei taha.

Mõne aasta eest pöördusid Euroopa liidrite poole ka neli Lääne-Aafrika kõrget kirikutegelast, kes palusid nende noori kodumaalt mitte minema meelitada.

Allikas: Voice of Europe

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused