Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aafrika migrandid “tänavad” feministlikku Hispaania valitsust korrakaitsjaid söövitava ainega põletades

26.07.2018
Aafrika illegaalsed immigrandid Ceuta müüril.
© Scanpix

Sotsialistlik Hispaania valitsus on avanud migrantidele tee riiki, nood aga “tänavad” teda selle eest räige vägivallaga.

Umbes 400 migranti jõudis neljapäeval Hispaania Ceuta enklaavi Marokos, teatas kohalik politsei. Ceuta politsei teatel ronisid sajad inimesed üle kahe okastraataia enklaavi piiril neljapäeval hommikul, vahendab BNS.

Migrandid tungisid üle piiri “järsku ja suure vägivallaga”, sealjuures sissetungi käigus rünnati korrakaitsjaid sööbiva ainega, teatas Hispaania tsiviilkaart. Rohkem kui tosin politseinikut sai vigastada, neli neist toimetati haiglasse põletushaavade tõttu. Punase Risti teatel anti ravi 30 migrandile, kelle vigastused ei olnud tõsised.

Pärast Mariano Rajoy konservatiivse kukutamist mais avas uus, sotsialist Pedro Sánchezi euromeelne valitsus, mida on naisministrite rohkuse tõttu ka feministlikuks nimetatud, Hispaania sadamad vabaühenduste migrandikorjelaevadele, ja lubas ka lammutada kõrged piiritarad Ceutas ja Melillas, väites, et aafriklased vigastavad seal ennast. Nüüd on uus rändemarsruut kolinud Pürenee poolsaarele ja ka inimkaubitsejate paadid on suuna sinna võtnud, samuti on järsult kasvanud Hispaaniasse jõudvate migrantide arv.

Hispaanial on Põhja-Marokos kaks enklaavi Ceuta ja Melilla, mis on ainsaks EL-i maismaapiiriks Aafrika mandriga.