Aafrika ümberkolimine: Norra algatas Vahemere migrandisurmade vältimiseks põgenike “organiseeritud toomise”

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Migrandilaager Liibüas – aina “õnnetud” mehed.

Kui jutuks on migrantide uppumiste vähendamine Vahemeres, on variantideks pakutud kas piiride täielikku sulgemist või Aafrika otsest ületoomist Euroopasse – Norra otsustas viimase kasuks.

Norra teatas neljapäeval, et võtab Vahemere inimsmugeldamise peatamiseks vastu 600 asüülitaolejat, kes saadeti hiljuti Liibüa kinnipidamisekeskustest Rwandasse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Minu jaoks on tähtis saata signaal, et me ei toeta smugeldamisteid ja küünilisi toetajaid, vaid toome kaitset vajavad inimesed organiseeritult riiki,” ütles justiits- ja immigratsiooniminister Jøran Kallmyr neljapäeval meiliga Associated Pressile saadetud avalduses.

Kallmyri sõnul on Norra valitsus otsustanud võtta sel aastal vastu 600 Liibüast toodud pagulast nende 800 seast, kes praeguseks on Rwanda transiidikeskusse jõudnud. Paljud neist on pärit Aafrika Sarve riikidest.

Euroopa püüab pärast 2015. aasta rändekriisi peatada põgenike ja migrantide teekonda üle Vahemere Euroopasse. Merereisil, kuhu asutakse sageli Liibüa rannikult, hukkub igal aastal tuhandeid inimesi.

Rwanda, Aafrika Liidu ja ÜRO pagulasameti vahel septembris allkirjastatud kokkuleppe alusel on Rwandasse loodud laager kaoses Liibüa ülerahvastatud põgenikekeskustest laagritest evakueeritavatele inimestele.

Rwanda Bugesera piirkonnas asuvas transiidikeskuses on praegu 800 põgenikku.

Norra ja Rootsi on lubanud osa neist vastu võtta, ütles Rwanda välisminister Vincent Biruta. Rootsi on tema sõnul juba seitse inimest vastu võtnud.

Seega siis ei kavatse Lääne-Euroopa rännet mitte piirata, vaid asub Aafrikat Euroopasse asustama. Naftarahadest elatuv Norra võib seda endale ehk lubada, aga sisserändetaustaga kuritegevuses vaevlev Rootsi toob küll pigem sõdalasi juurde. (AP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused