“Aafrikalikud väärtused” võistlevad ebainimlikkuses “euroopalike väärtustega”

Maailm,
- Updated
©Internet/Shutterstock
Naiste kaitsmine muutub Lääne ühiskonnas üha enam feministlikuks sõnakõlksuks, millega varjatakse ristisõdu meeste vastu.

Niinimetatud “euroopalikud väärtused”, mis seisnevad perverssuste muutmises normaalsuseks, saavad täiendust Kolmanda maailma tavadest.

The Guardian  kirjutab Ühendkuningriigis levivast Aafrika migrantide tavast panna tüdrukute rinnahoidjasse kuum kivi või sellega rindu “triikida”, et peatada rindade teket.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Londoni, Yorkshire’i, Essexi ja West-Midlandsi kogukonnatöötajad on ajalehele rääkinud juhtumitest, kus Aafrika riikidest pärit tütarlastele tehakse valulik, kuritegelik ja lõppkokkuvõttes kasutu protseduur.

Came Women and Girls Development Organisation (Cawogido) diasporaagrupi juhataja Margaret Nyuydzewira arvas, et Ühendkuningriigis on sel moel sandistatud vähemalt 1000 naist ja tüdrukut.

Teine kogukonna aktivist, kes ei soovinud oma nime avaldada, ütles, et ta on teadlik 15-20 hiljutisest juhtumist ainuüksi Croydonis. „Tavaliselt tehakse seda Ühendkuningriigis, mitte välismaal, nagu naiste suguelundite moonutamise puhul,” rääkis ta, kirjeldades praktikat, mille kohaselt emad, tädid või vanaemad kasutavad kuuma kivi, et rindu sellega masseerida, mis nende arvates aeglustab rindade kasvu sel moel, et pärsitakse kudede arengut.

“Mõnikord teevad nad seda kord nädalas või kord kahe nädala jooksul – mitu aastat, sõltuvalt sellest, kuidas rinnad kasvavad,” lisas ta.

Kurjategijad, tavaliselt emad, peavad seda traditsiooniliseks meetmeks, mis kaitseb tüdrukuid soovimatu meeste tähelepanu, seksuaalse ahistamise ja vägistamise eest.

Meditsiinieksperdid aga peavad seda laste kuritarvitamiseks, mis võib viia füüsiliste armide ja psühholoogiliste traumade, infektsioonide, rinnaga toitmise nõrgenemise, deformatsioonide ja rinnavähi tekkimiseni.

Politsei ütleb, et nad ei ole Ühendkuningriigis rindade triikimise kohta otseseid tõendeid saanud, kuid nad kahtlustavad, et see migrantide kogukondades ikkagi toimub.

„Kui ma teaksin, et see juhtub, võtaksin kindlasti midagi ette. Süüdistuse esitamine on tõesti oluline. Inimesed peavad tunnistama need tavad, mida nad kasutavad, on laste kuritarvitamine,” ütles Meteni politseiinspektor Allen Davis.

Valitsus on öelnud, et on „absoluutselt pühendunud” sellise võika tava likvideerimisele, kuid aktivistid ja sotsiaaltöötajad ütlevad, et seni on vähe ära tehtud.

Ühinenud Rahvaste Organisatsioon kirjeldab seda kui ühte viiest ülemaailmsest vähekäsitletud kuritegevusliigist, mis on seotud soolise vägivallaga.

Enam levinud on naiste suguelundite sandistamine varases nooruses, et nad ei tunneks seksuaalvahekorrast naudingut, kuid sageli tehakse seda ka nii, et vahekord oleks valuline. Kuna sellised operatsioonid on keelatud, tehakse neid Euroopas salaja või saadetakse tüdrukud selleks migrantide kodumaale. Neist juhtumitest on palju kirjutatud ka Soomes (somaallaste puhul) ja Rootsis. Sageli sandistatakse neiud jäädavalt.

Mõistagi ei seisa feministid Euroopasse saabunud suguõdede eest, vaid lubavad migrantide üha suurenevatel kogukondadel ka siin naisi alandada, mõnitada ja piinata – see-eest peedistavad nad topeltnaudinguga valgeid Euroopa mehi.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused