Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aafriklased olevat Ukraina konflikti ohvrid – aga kus on Musta Mandri enda teravili?

03.06.2022
Aafrika põllumajandus.
© Scanpix

Nõukogude ajal väideti riigijuht Leonid Brežnevi olevat leiutanud nisusordi “Külvad Nõukogude Liidus, lõikad Kanadas!” Aafrika teravili tundub kasvavat hoopis Ukrainas.

Aafrika Liidu liider Macky Sall keelitas reedel Vene presidenti Vladimir Putinit arvestama Aafrika riikide kannatustega, mille on põhjustanud Ukraina konflikti tõttu tekkinud toidupuudus, vahendab BNS.

Salli visiidi eesmärk oli veenda Venemaad lubama teravilja- ja väetiselaadungite väljavedu Ukrainast, kus Vene okupatsioonivägede kehtestatud blokaad mõjutab kõige valusamalt Aafrika riike.

Sall ütles Putinile: “Meie riigid, ehkki nad on sõjakoldest kaugel, on majandustasandil (konflikti) ohvrid.”

Tema sõnul on tähtis töötada ühiselt selle nimel, et kõik, mis puudutab toitu, teravilja ja väetisi jääks välja lääneriikide sanktsioonidest Venemaale. Nii Ukraina kui Venemaa on Aafrika jaoks ühed peamised teravilja allikad, samas kui Venemaa on ka ülioluline väetisetootja.

Afrika on suur, lai ja viljakas – kus on sealne põllumajandus, et sõltutakse Venemaast ja Ukrainast? Ehk annab vastuse Zimbabwe kogemus, kus peale valgete farmerite maade konfiskeerimist ja aafriklastele jagamist muutus riik toiduainete eksportijast nende sissevedajaks.

Kohaliku rahva ekstensiivne maaharimine ei anna lihtsalt piisavalt saaki ja kurnab maa välja, millest tulevad ka Aafrikat elamiskõlbmatuks muutvad põuad. Lisaks takistavad majanduse arengut aastakümneid kestvad ja laastavad kodusõjad, mille ajal katkeb niisutussüsteemide rajamine või purustatakse olemasolevad.

Nii ongi maailm olukorras, kus aafriklaste teravili kasvab hoopiski Ukrainas.