Aalsti karnevali keelustamist nõudev Euroopa Komisjon hävitab poliitkorrektsusega teadlikult euroopaliku ühiskonna traditsioone

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Aalsti karneval, mida Euroopa Komisjon keelata tahab.

Vasakliberaalne Lääne-Euroopa tembeldab sajandite vanuseid traditsioone, sündmusi, tähtpäevi ja üritusi uute “väärtustega” vastuolevaks, saavutab nende keelustamise ja hävitab nii Euroopa ajalugu.

Euroopa Komisjon mõistis esmaspäeval hukka Belgia Aalsti karnevali, kuna selle antisemiitlikud aspektid ei olevat kooskõlas Euroopa Liidu väärtustega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aalsti karneval Belgia keskosas on sajandeid vana üritus, kus pilatakse avaliku elu tegelasi. Karneval meelitab kolmel päeval enne katoliiklaste tuhkapäeva ligi kümneid tuhandeid inimesi.

Viimastel aastatel on sellele ette heidetud juutide mõnitamist ja mullu jäi karneval antisemitismi tõttu ilma ka UNESCO maailmapärandi staatusest. Pühapäeval toimunud paraadil liikusid karikatuursed tegelased, kujutades konksninadega rahaahneid juute.

Aalsti linnapea Christoph D’Haese kaitses üritust ja ütles, et see polnud antisemiitlik. Tema sõnul on oluline võtta arvesse kogu konteksti. Ta võrdles paraadi ümberpöörderituaaliga, kus kolmeks päevaks saavad rikastest vaesed, vaestest rikkad, naistest mehed ja meestest naised.

“Siin me naerame kõige üle: kuningapere, Brexiti, kohaliku ja riikliku poliitika ja iga religiooni üle,” ütles meer.

Euroopa Komisjon aga on seda meelt, et traditsioon tuleb keelustada. “Peaks olema enesestmõistetav, et sellised kujutised, mida me seal nägime, ei tohiks 75 aastat pärast Shoah’t (holokausti) Euroopa tänavatel esineda,” ütles komisjoni pressiesindaja Adalbert Jahnz.

Tema sõnul on Euroopa Komisjonile seoses Aalsti karnevaliga hulganisti kaebuseid esitatud, kuid meetmete rakendamine on Belgia riigivõimude kätes.

Euroopa Komisjoni on see igasugustele antisemitismi ilmingutele karmilt vastu ja peab paraadi kujusid Euroopa Liidu aluspõhimõtetega vastuolus olevaks, sõnas Jahnz.

Komisjoni asepresident Margaritis Schinas nimetas karnevali häbiväärseks. “See peab lõppema. Sellele ei ole Euroopas kohta,” säutsus ta Twitteris.

Nagu näha, tahab Euroopa Liit teha lõpu Euroopa traditsioonidele ja asendada need mingite poliitkorrektsete libaväärtustega. Põhjendused on igati otsitud – aastasadu ei olnud neil sündmustel sellist tausta, nagu see tänapäeval traditsioonidele külge poogitakse.

Hiljuti keelustati Hollandis mustaks võõbatud nägudega  Zwarte Piets ehk Mustad Peetrid, kes saadavad Sinterklaasi iga-aastasel jõuluparaadil.

Sinterklaasi abilised on Hollandis traditsiooniliselt kandnud pidulikke kostüüme, suuri kullast kõrvarõngaid, afroparukaid, punast huulepulka ja kogu nägu katvat musta grimmi. Kriitikute sõnul on see rassistlik viide orjapidamisele.

Paljud hollandlased aga kaitsevad traditsioonilist Peetrit, öeldes, et tema nägu on must ainult seetõttu, et Sinterklaasi abiline on saanud korstnatest laskumisel tahmaseks.

Eestiski on olemas Tahma-Toomas, vanadest riietest valmistatud inimkuju, mis toomapäeva või uusaasta hommikuks viidi salaja teise pere ukse taha. Ilmselt leiab varsti siingi mõni inimõiguslane või võrdsusvolinik, et selle traditsiooniga irvitatakse kunagise orjapidamise üle, millest tolle aja pärisorjadest eestlased kuidagi seotud polnud.

Ilmselt tahab Euroopa Komisjon tulevikus näha pigem homoparaade alasti ihu, nahkriiete, rihma otsas veetavate inimeste ja palju muu sellisega, mida neil üritustel väga palju näeb.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused