Äärmusvabaühendused: päästke migrandid neid armastama hakates ja nendega abielludes

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Vabaühenduste äärmuslased soovitavad selliste tegelastega abielluda, et nad laevadelt Euroopasse elama pääseks.

Vahemerel migrante korjavad vabaühendused on võtnud enda tegutsemise aluseks põhimõtte, et väidetava inimlikkuse nimel tohib rikkuda praktiliselt kõiki seadusi.

Üks Dresdeni vabaühenduse “Mission Lifeline” smugelduslaevadest Vahemerel, mis suvel eksles Vahemerel 224 migrandiga pardal, seisab hetkel Malta sadamas ja selle kapten nüüd on ootamas kohtuotsust inimsmugeldamise süüdistusega.

Samas on “Mission Lifeline” astunud sammu edasi ja pannud Twitterisse üles kuulutuse, milles kutsub üles sõlmima abielusid migrantidega, et need saaksid tulla Euroopasse.

“Sa pole veel abielus? Võib-olla te armute kellegisse, kellel ei ole õigust Euroopasse jääda. Võib juhtuda, eks? Olge avatud meelega!” Tegu on otsese üleskutsega rikkuda seadusi ja sõlmida fiktiivseid abielusid, kirjutab Bild.

See üleskutse tekitas nördimust paljudes, sealhulgas Saksamaal. Euroopa Parlamendi eksperdi Philipp Amthori (Kristlik-Demokraatlik Liit) sõnul näitab absurdne üleskutse abielluda migrantidega selgelt, et need “päästetööd” on tegelikult osa vasakpoolsete palju suuremast tegevuskavast.

Vaba Demokraatliku Partei parlamendirühma aseesimees Michael Theurer (52) ütles Bildile: “Organisatsioon diskrediteerib ennast selle kutsega fiktiivseks abieluks mitte ainult iseennast, vaid ka kõiki teisi abiorganisatsioone. Ilmselgelt on Lifeline`il endiselt äärmuslik poliitiline ja mitte ainult humanitaarne eesmärk.”

Migrante aga ei taha keegi ja nii tahetaksegi neid abiellumisega “eurooplasteks” teha. Holland keeldus esmaspäeval Itaalia palvest võtta vastu 47 paadipõgenikku Hollandi lipu all seilavalt päästelaevalt, mida Itaalia oma sadamatesse ei luba.

Laev Sea Watch 3, mida haldab üks Saksa vabaühendus, päästis peamiselt Sahara-taguse Aafrika migrandid Liibüa ranniku lähistelt rohkem kui nädala eest. Laev varjub halva ilma eest praegu Sitsiilia ranniku juures. Vahemere äärsed riigid Itaalia ja Malta ei luba laeva oma sadamatesse.

“Konkreetse üldise lahenduse ideeta ei osale Holland maalemineku ad hoc meetmetes,” ütles Hollandi justiits- ja julgeolekuministeeriumi pressiesindaja Lennart Wegewijs. Hollandi teatel ei vastuta riik Sea Watch 3-e tegemiste eest, sest “laev tegutses omal algatusel”. “Sea Watch 3-e kapteni asi on leida lähedalasuv sadam, kus ta saab maale panna 47 migranti, kes tal pardal on,” ütles valitsus.

Itaalia siseminister Matteo Salvini nõuab, et abilaeva pardal olevate migrantide eest võtaks vastutuse Holland või Saksamaa. Ministri sõnul kaalub ta laeva meeskonna vastu õiguslikke meetmeid.

Hollandi ja Saksa võimud ütlevad aga, et probleem tuleks lahendada Euroopa Liidu tasandil kokkuleppega, mis sisaldaks varjupaigaõigusega inimeste eristamist majandusmigrantidest.

Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles teisipäeval, et 47 vabaühenduse päästetud migranti võivad maale tulla, kuid tingimusel, et nad on nõus minema Itaaliast edasi Saksamaale või Hollandisse.

“Migrantide maaletulek? Ainult, kui nad lähevad Hollandisse, kelle lipu all Sea Watch seilab, või Saksamaale, vabaühenduse riiki,” ütles minister.

Allikad: Bild, BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused