Absurd kogub hoogu: Lääne väljaanded kirjutavad trükis “must” suure tähega

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Neegrid olid vähemalt orjadeks sunnitud, need aga tunnistavad ennast selleks vabatahtlikult.

Tuntud pressiagentuur Associated Press tutvustab oma sõnumis uusi õigekirjareegleid. Nende sõnul kirjutatakse sõna “must” suurte tähtedega. New York Times ja mitmed teised USA populaarsed ajalehed tegid sarnase sammu. Huvitav on see, et see muudatus ei kehti sõna “valge” kohta, mis kirjutatakse vastavalt algsetele reeglitele.

Eelmisel kuul otsustas AP enam kui sajandi vältel “stiiliraamatu” taga olnud meeskond, et on vaja parandada sõnade “must” õigekirja, kui neid kasutatakse mustanahaliste kontekstis. Nende sõnul tuleks mõlemad fraasid kirjutada suure algustähega, mis on nende arvates tõenäoliselt afroameeriklaste eelarvamuste vastase võitluse ilming ja rassismivastase Black Lives Matter meeleavalduste toetamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Huvitav on see, et uued õigekirjareeglid ei kehti sõnale “valge”, mille amet paar päeva tagasi teatavaks tegi. Selle põhjused on absurdsed. Muudatuste autorite sõnul on valgetel inimestel „väiksem oht rassismi ohvriks langemisel” ning neil puudub ka „ühine ajalugu ja kultuur”, mida võiks pidada suurtähe vääriliseks. Igatahes oleks nende arvates selline tekst, kus valge on suurtähega, veel üks “valge ülemvõimu” ilming ja tõendid “rassiste toetavate ajakirjanike” kohta.

Uusi AP õigekirjareegleid on tutvustatud ka paljudes USA toimetustes, näiteks New York Timesis.

Allikas: Stefczyk.info põhineb Apnews.com/ Facebook.

3 commentsOn Absurd kogub hoogu: Lääne väljaanded kirjutavad trükis “must” suure tähega

  • Avatar

    Piinlik ja häbi on vaadata valge rassi mandumist.Kui madalale võib ikka langeda täiskasvanud füüsiliselt tugev mees?

  • Avatar

    Selleks tulebki inglise keel ja liberaalid välismaalt ülikoolidest ära koristada, eesti keel palju vanem ja arenenum

  • Avatar

    Kahjuks on Rooma paavsti osa rassismivastases võitluses veel ikka väga nõrk. Ma nõuaks, et ta igal hommikul oleks Peetruse platsil kausi ka käterätikuga kohal, et kõigil neegritel jalgu pesta, kes seda ise teha ei viitsi. Kui järjekord liiga pikaks läheb, peaks kaasama paavstile appi Saksamaa, Prantsuse ja Euroopa komisjoni juhtivaid tegelasi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused