Absurd kuubis: Ameerika demokraadid tagandavad ametist lahkunud presidenti

Rubriik Maailm On
- Updated
Esindajatekojas algatatud Trumpi tagandamine on labane kättemaks populaarsele presidendile. (Foto: Scanpix)

Ameerika Ühendriikide kongressi esindajatekoda saatis esmaspäeva õhtul senatisse president Trumpi tagandamisartikli, millega pandi ametlikult algus Trumpi teisele tagandamisprotsessile. Protsess toimub veebruari teisel nädalal. Tagandamisartikkel süüdistab Trumpi „mässu õhutamises“, täpsemalt 6. jaanuaril Kapitooliumil toimunud rahutuste õhutamises.

Trumpi ametist tagandamiseks (ehkki Trump on juba ametist lahkunud) on vaja, et selle poolt hääletaks vähemalt kaks kolmandikku senati liikmetest, s.t kõik demokraadid ja sõltumatud senaatorid ning vähemalt 17 vabariiklast. Teine hääletus, millega tahetakse takistada Trumpi uuesti presidendiks kandideerimist, vajab vaid lihthäälteenamust ehk 51 poolthäält.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praeguseks on üha rohkem vabariiklastest senaatoreid avaldanud tagandamisprotsessile oma vastuseisu. Esmaspäevase seisuga vastustas tagandamist 29 vabariiklasest senaatorit, kes nimetavad juba ametist lahkunud presidendi tagandamiskatset põhiseadusega vastuolus olevaks.

„Trump ei ole enam president. Ta on endine president,“ ütles senaator Mike Rounds NBC-le, nimetades, et põhiseaduse järgi on kongressil õigus tagandada ametisolevat presidenti, kuid mitte kusagil põhiseaduses ei ole sätestatud õigust tagandada kedagi, kes ei ole enam ametis.

Senaator Ron Johnson aga kirjutas eelmisel nädalal: „Ma leian, et endise presidendi ametist tagandamise protsess on põhiseadusega vastuolus ning seaks väga ohtliku pretsedendi. Põhiseaduses puudub säte, mis võimaldaks korraldada sellist protsessi endise presidendi üle, kes nüüd on tavakodanik. Kust on meile sellised volitused antud?“

Senaator Marco Rubio kinnitas Fox Newsile, et hääletab esimesel võimalusel tagandamise vastu ja sama on öelnud veel 27 senati vabariiklast.

Küll on aga kõik demokraadid öelnud, et hääletavad tagandamise poolt, karistamaks Trumpi mässu õhutamise eest.

Tegelikkuses algas mäss Kapitooliumil ajal, mil Trump alles pidas kõnet, samuti ei kutsunud ta oma kõnes kedagi üles vägivallale.

Hetkel on 15 vabariiklastest senaatorit, kes on kas lubanud hääletada tagandamise poolt või ei ole seda välistanud. Lisaks ei ole teada kuue senaatori seisukoht.

Allikad: Breitbart, Epoch Times

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused