Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

AfD poliitik Alice Weidel: kliimapoliitika ei saa põhineda ideoloogial

13.06.2019
Erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) Bundestagi fraktsioonijuht Alice Weidel.
© EPA/Scanpix

Alternatiiv Saksamaale (AfD) fraktsioonijuht Alice Weidel leiab intervjuus Die Weltile, et nn kliimaagenda taga on võimas lobipoliitika.

Lisaks ütleb ta, et Saksamaa ei saa hakata võtma vastu nn kliimapõgenikke. Tema sõnul on Greta Thunbergi algatatud „Fridays for Future“ ülemaailmne noorte kliimastreigiliikumine roheliste poolt rahastatud rahvusvaheline kampaania.

2017. aastal ütles Weidel, et inimtekkelise kliimamuutuse kohta puudub piisav empiiriline tõestus ja ta on endiselt samal positsioonil. „Kogu praegu propageeritav kliimaagenda põhineb Valitsustevahelise Kliimamuutuste Nõukogu (IPCC) raportitel, esimene neist 1990. aastast. [—] IPCC ei ole aga teadusorganisatsioon, vaid poliitiline organisatsioon. Tegemist on lobipoliitikaga,“ ütleb Weidel ja lisab, et lobipoliitikat tehakse ÜRO mahitusel, mille eesmärgiks on hävitada hästi töötavad rahvuslikud majandused.

„Usul ja ideoloogial põhinev poliitika ei ole jätkusuutlik. Aga just seda praegu tehakse; ilma igasuguseid küsimusi esitamata kuulutatakse, et CO2  osakaal atmosfääris on seotud temperatuuri tõusuga. Kõik, kes julgevad arvata teisiti tembeldatakse poolearuliseks,“ arvab Weidel. Vähemuses olevate kliimaskeptikute argumente välditakse, neile ei viidata kusagil, ehkki paljud neist on väga veenvad. „Ma  arvan, et sellel kõigel on vaid üks eesmärk: veel rohkem makse, CO2 makse, kõigi maksude tõstmine. Ja meeletut kasu saavad sellest kõigest vaid mõned üksikud.“

Weidel nõustub, et fossiilenergiaga tuleb hoolikalt ringi käia, need varud ei ole lõputud. Kuid nende kasutamise vähendamiseks on vaja mõistlikku ja toimivat plaani. Näiteks uute tuuleparkide ehitamine kataks Saksamaa energiavajadusest kõigest 3%. Weidel on põhimõtteliselt vastu sellistele jäikadele seisukohtadele, mille kohaselt tuleb põlevkivi tootmine lõpetada teatud aastaks. „Meil on vaja energiapoliitilist suunda, mis viib jätkusuutliku energiatootmiseni. Praegu ma sellist poliitilist suunda Saksamaal ei näe.“

Mis puutub nn kliimapõgenike teemasse, siis leiab Weidel, et selline kontseptsioon on küsitav ja vajab täpsemat defineerimist. „Muidu on nii, et avame oma piirid kogu Aafrika kontinendile. Meil on vaja poliitilisel tasandil kontseptsiooni, mida nende inimestega teha. Aga seda ma ei näe,“ ütleb Weidel.

Tema sõnul ei ole võimalik päästa kogu maailma ja tegemist ei ole migratsioonipoliitilise probleemiga, millega Saksamaa tegelema peaks. „Kuidas peaks üks 80 miljoni elanikuga riik võtma vastu veel sadu miljoneid migrante?“ Praegu puudub Weideli sõnul ka selles küsimuses igasugune mõistlik argumentatsioon ja jätkusuutlik plaan.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer