Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Agressiivne migratsioon: Hispaania Melilla enklaavi tungis 238 migranti, kõik mehed

22.07.2021
Afrikast ennast importiv “tõuparandus”.
© Scanpix

Neljapäeva varahommikul pääses 238 migranti Marokost üle piiritara Hispaania Põhja-Aafrika enklaavi Melillasse, teatasid võimuesindajad.

Kahe kuu eest tungis 10 000 inimest teise Hispaania enklaavi Ceutasse, põhjustades Madridi ja Rabati vahel diplomaatilise kriisi.

Hispaania valitsuse esindajad enklaavis ütlesid, et hommikul kella 6.50 paiku püüdis enam kui 300 migranti üle piiri tungida ning 238 neist läks see korda. Kõik Melillasse jõudnud olid mehed.

Üle tara ronimiseks kasutati konkse, ütlesid Hispaania esindajad ja lisasid, et üritus läks korda sissetungi takistamiseks mõeldud meetmetest hoolimata.

Kolm tsiviilkaardi liiget sai konksudega kergelt vigastada.

Migrandid toimetati vastuvõtukeskusse, kus nad pannakse koroonakarantiini.

Mai keskpaigast alates on sajad migrandid püüdnud üle Maroko piiri Melillasse pääseda, seni oli see õnnestunud ligi 300-l, neljapäevase sissetungiga tõusis nende arv aga üle 500.

Hispaania enklaavid Ceuta ja Melilla on ainsad kohad, kus Euroopal on maapiir Aafrikaga. Aastate jooksul on tuhanded migrandid üritanud ületada 12-kilomeetrist Maroko-Melilla piiri ja kaheksakilomeetrist piiri Ceutaga.

Enklaave piiravad kõrged tarad, mida on kindlustatud okastraadi, valvekaamerate ja vaatlustornidega. (AFP-BNS)