Aina hullemaks: internet pidavat naisi diskrimineerima

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Naiste väidetavat ahistamist pannakse pahaks juba ka internetile. Pilt on illustratiivne.

Vasakliberaalsel hullusel pole otsa ega äärt – nüüd on šovinistide sekka lisatud ka arvutimaailm.

Internet diskrimineerib naisi ja õhutab laialdast naiste väärkohtlemist, hoiatas neljapäeval Briti arvutiteadlane ja veebi looja Tim Berners-Lee.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Berners-Lee asutatud World Wide Web Foundationi avaldatud “murettekitava” hinnangu põhjal olevat tekkinud ohtlik suund pöörduda kõigi sugude võrdsust taotlevate algatuste vastu.

“Võrk ei tööta naiste ega tüdrukute heaks,” kirjutas Berners-Lee. “Maailm on teinud tänu pühendunud eestvõitlejate pingutustele soolise võrdsuse vallas olulisi edusamme.”

Mis puutub pöördumisse teatud algatuste vastu, siis kindlasti pole vastuseis mitte nendele algatustele, kus nõutakse naistevastase vägivalla lõpetamist, vaid pigem neile, kus nõutakse firmade juhatustesse triibulisi nimekirju ja muud kunstlikku võrdsust.

Edasi aga selgub, kuspoolt diskrimineerimise tuuled puhuvad – ikka agressiivsete vähemuste poolelt.

“Aga mulle teeb tõsist muret, et internet teeb liiga naistele ja tüdrukutele, eriti värvilistele, LGBTQ+ kogukonnast ja teistest marginaliseeritud rühmades, ja seab need edusammud ohtu,” väidab Berners-Lee.

Internetiahistamine on nii laialdane, et üle poole vaadeldud noortest naistest on internetis vägivalda kogenud, ütles Berners-Lee ülemaailmse gaidide ja tüdrukskautide ühenduse uuringule viidates.

Jällegi – kui netiahistamine nii tugev on, siis miks istuda päevad otsa ninapidi nutiseadmetes? Tõenäoliselt toimub ahistamine ikkagi suhtlus- ja mitte töökeskkonnas, esimeses aga on alati võimalik üldse ahistavast suhtlusest loobuda.

Arvutiinsener juhtis tähelepanu, et diskrimineerimine on ka see, kui naistele ei võimaldata juurdepääsu internetile. Tema fondi uuringute põhjal on mehed 21 protsenti suurema tõenäosusega võrgus kui naised, arengumaades on see protsent aga 52.

Arengumaades (ilmselt islamiühiskonnas) on internet küll viimane asi, kus naised tingimata võrdsust vajaksid, neile on vaja kõiki üleüldisi õigusi ja vabadusi, kuid naisi alandavat islamit Lääs torkida ei taha. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused