Aina hullemaks: internet pidavat naisi diskrimineerima

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Naiste väidetavat ahistamist pannakse pahaks juba ka internetile. Pilt on illustratiivne.

Vasakliberaalsel hullusel pole otsa ega äärt – nüüd on šovinistide sekka lisatud ka arvutimaailm.

Internet diskrimineerib naisi ja õhutab laialdast naiste väärkohtlemist, hoiatas neljapäeval Briti arvutiteadlane ja veebi looja Tim Berners-Lee.

Berners-Lee asutatud World Wide Web Foundationi avaldatud “murettekitava” hinnangu põhjal olevat tekkinud ohtlik suund pöörduda kõigi sugude võrdsust taotlevate algatuste vastu.

“Võrk ei tööta naiste ega tüdrukute heaks,” kirjutas Berners-Lee. “Maailm on teinud tänu pühendunud eestvõitlejate pingutustele soolise võrdsuse vallas olulisi edusamme.”

Mis puutub pöördumisse teatud algatuste vastu, siis kindlasti pole vastuseis mitte nendele algatustele, kus nõutakse naistevastase vägivalla lõpetamist, vaid pigem neile, kus nõutakse firmade juhatustesse triibulisi nimekirju ja muud kunstlikku võrdsust.

Edasi aga selgub, kuspoolt diskrimineerimise tuuled puhuvad – ikka agressiivsete vähemuste poolelt.

“Aga mulle teeb tõsist muret, et internet teeb liiga naistele ja tüdrukutele, eriti värvilistele, LGBTQ+ kogukonnast ja teistest marginaliseeritud rühmades, ja seab need edusammud ohtu,” väidab Berners-Lee.

Internetiahistamine on nii laialdane, et üle poole vaadeldud noortest naistest on internetis vägivalda kogenud, ütles Berners-Lee ülemaailmse gaidide ja tüdrukskautide ühenduse uuringule viidates.

Jällegi – kui netiahistamine nii tugev on, siis miks istuda päevad otsa ninapidi nutiseadmetes? Tõenäoliselt toimub ahistamine ikkagi suhtlus- ja mitte töökeskkonnas, esimeses aga on alati võimalik üldse ahistavast suhtlusest loobuda.

Arvutiinsener juhtis tähelepanu, et diskrimineerimine on ka see, kui naistele ei võimaldata juurdepääsu internetile. Tema fondi uuringute põhjal on mehed 21 protsenti suurema tõenäosusega võrgus kui naised, arengumaades on see protsent aga 52.

Arengumaades (ilmselt islamiühiskonnas) on internet küll viimane asi, kus naised tingimata võrdsust vajaksid, neile on vaja kõiki üleüldisi õigusi ja vabadusi, kuid naisi alandavat islamit Lääs torkida ei taha. (BNS-UU)

Kommentaarid

2 commentsOn Aina hullemaks: internet pidavat naisi diskrimineerima

 • Avatar

  Aga mis naistel internetiga pistmist? Ei meenu et oleks nad midagi tootnud. See – internet- on nende jaoks häälestatud fuckbookide ja säutsudega passiivse tarbimise jaoks nagu-TV vaid mis lolliks teeb ja tekitab tähelepanu s6ltuvuse pigem. Meelevaldselt väidan et 99.995% naiste jaoks on see neil vaid enda müümise turg kohtingu saitides ja peale seda oleks neil KOHE aeg neil ära tulla kui neil oma kaasa, kuid enne see rikub ära. Siit tulevadki need noored kes supipoti pesemise asemel k66lutavad arvutis pigem ning seega pigem otsivad “ahistamist”. See rikub ära sotsiaalsuse, ning eriti kui ollakse linnatingimustes, siis naiste geenid lähevad rikki.
  Samuti suurem osa inimesi elaks paremates tingimustes et kui hoiduvad internetist juhul kui see t6esti pole neil töövahend teaduses ja tehnikas.

 • Avatar

  Kõige rohkem ahistavada naisi loomulikult päike, kuu ja tähed.
  Päike paistab alati valel ajal, kuu lööb kord kuus elu sassi.
  Ja tähed ka taevast isa alla ei tule – mehed peab tooma.
  Aga nemad “raisad” ilma motivatsioonita ikka ei too – jälle peab ISE pingutama.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused