Aina hullemaks: “kliimaingel” kutsub üles maailma liidreid seina äärde panema

Maailm,
- Updated
©Euronews
Greta Thunberg Madridis.

Rootsi 16-aastane kliimahüsteerik Greta Thunberg ütles, et maailma liidrid pannakse seina äärde, kui nad ei tegele piisavalt agaralt kliima soojenemise probleemiga. Tema kõnet saatsid kokkutulnute tormilised kiiduavaldused.

Thunberg ütles eile Torinos toimunud kliimameeleavaldusel, et 2020. aasta peab olema tegutsemise aasta, kui planeeti tahetakse päästa. Ta saabus Torinosse Madriidist, kus toimus ÜRO kliimakonverents, vahendab Daily Mail.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Thunberg kardab, et Madriidi konverents ei suutnud kliimaprobleemi lahendada. Ta lisas, et maailma juhid hiilivad kohustustest kõrvale. Seetõttu peab sekkuma rahvas juhte selleks sundima. „Me paneme nad seina äärde ja sunnime neid tegutsema,” ütles Thunberg.

Tundub, et kliimavõitlus kisub lausa kliimafašismiks, sest nüüd tunduvad juba lubatud olevat kõik ebademokraatlikumadki sõnad ja teod.

Allikad: eestinen.fi, Daily Mail

Martin Helme kommentaar:

“Püha Greta Thunbergist esines reedel Itaalias teistele alaealistele kliimasõdalastele ja teatas seal, et maailma liidrid tuleb “seina äärde panna”. Kui see otsekohesus üldse meie üdini korrumpeerunud vasakmeedias kajastamist leiab, siis küllap tormavad omad teda kaitsma ja õigustama, seletama, et ta rääkis tegelikult sellest, kuidas poliitikutel tuleb selg vastu seina suruda, aga see on tavaline vasakpoolne valetamine.

Vaadates, kui pööraselt vihane on nii Greta ise kui tema mõttekaaslased, kuulates, kuidas nad nõuavad häbenematult revolutsiooni ja selliste inimeste kõrvaldamist otsustusprotsessist või ka lihtsalt debatist, kes nendega ei nõustu või kaasa ei jookse, on üsna selge, et see seltskond unistabki meie, ülejäänute seina äärde panemisest.

Greta esindab kliimaliikumise ametlikku seisukohta, on selle radikaalse ideoloogia peavool, kui nii võib öelda. Ta nimetati äsja Time’i aasta inimeseks. Talle pakutakse platvormi ÜRO peaassambleest kuni iga endast lugupidava peavoolumeedia esikülgedeni. Ta on selle liikumise üks eestkõnelejaid. Ta on ohtlik. Tema poolt propageeritav ideoloogia on ohtlik.

Selle ideoloogia põhipostulaat on sama, nagu kõigi vasakpoolsete revolutsionääride oma: inimene käitub valesti mingi ülla ja õilsa eesmärgi suhtes, ja kuna inimene ise keeldub end muutmast, tuleb teda repressioonide abil selleks sundida. Demokraatia ja vabadused tuleb kõrvale lükata kliima nimel. Soe tuba, isiklik transport ja lihatoit tuleb jõuga ära võtta kliima nimel. Teile ei meeldi? Sunnime! Te hakkate vastu, näiteks valimiskastide juures? Seina äärde.

Debatt on lõppenud, tegutseda tuleb, seltsimehed! Selle saavutamiseks tuleb loomulikult kõigepealt üles kütta vihkamise kliima ühiskonnas ja Greta teeb seda oma meediasemudega väga pühendunult.”

5 commentsOn Aina hullemaks: “kliimaingel” kutsub üles maailma liidreid seina äärde panema

 • Avatar
  Leo Viller

  Aga mida siin imestada on. Iga vähegi mõtlemisvõimeline inimene saab aru, et Euroopa Liidu tegelikuks ideoloogiaks on uuskommunism – uusanarhism, mida püütakse maskeerida mingi libaliberaalse sõnademulinaga

  • Avatar

   Aga mis kommunismi ideel valet on, kui kogukondlik koostöö toimib kokukonna sees, laiemalt on seotud rahvusega? Juudi kibutsid tulevad mneelde. See kuidas keskajal kirikuid rahva kätega püsti pandi, kuias keskajal linnamees ühe päeva nädalas olenemata staatusest töötas kogukonna heaks üldkasulikul tööl.

   Või mis on sotsialism? Igasugune sotsiaalsete suhete regulatsioon on tõlendatav sotsialismina, isegi saudi araabia ültraparempoolsus, ehk kuningriigi türannlik diktatuur, kus inimesed on kuninga ( No EI OLE JU DIKTAATOR, Trumpi ei soovi demokraatiat eksportida sest valimisigi pole ) otsene omand.

   Ja anarhia? Anarhia on ühiskonnakord, kus inimesed on nii kaugele evolutsioneerunud vaimsete võimetega, et kirjutatud seadusi ja repressiivaparaati pole vaja. Mõnes mõttes loodusrahvad teevad siin tsivilisatsioonidele silmad ette, sest valesti käitunu tõugatakse kogukonnast välja, ning tagasi saamiseks peab inimene palju pingutama ja ennast tõestama.

 • Avatar
  Margus Peterson

  kliimaterroristide sõnum on piisava selgusega edastatud: kui te gretinismile ei allu (st. ei köhi pappi), pannakse
  teid seina äärde. ja ikkagi maksate. varem või hiljem. KELLELE – oskab keegi öelda?
  rahu tahate? tahate. valmistuge sõjaks. si vis pacem para bellum.

 • Avatar

  Eks ta ole tuumaenergia lobistide tankist. Nood kah jahuvad mingist koletust katastroofist, mis ilma tuumaenergiata saabuks.

  Iisraelil ei ole tuumaenergiat, sest ta on väiksem, kui see ala, mis Tsernobõlis veel 500 aastat üle normi kiirgusega on. Oli mingi Dimona ebaseaduslike tuumapommide ehitamise labor, aga sinna ei lastud inspektoreidki. Samas kui magusalt juudid õssitavad Iraani Busheri ja teisi tuumaobiekte ründama. Jaapanis aga Fukushima mahutid on nii täis, et tuleb jälle radioaktiivset jahutusvett merre laskma hakata. Meenutuseks enne asja enam vähem kontrolli alla saamist oli radiatsioon ulatunud juba isegu USA läänerannikuni. Meedia on muidugi kuss.

  Eestis aga võib see Thunbergi Greta lobi tekitada rahvusliku katastroofi, kuna meil on juba pikalt otsitud fosforiidi ja selle kihtide vahel asuva uraanimaagi kaevandamiseks ettekäänet, ning üks korralik tuumajaam, see tooks teatud seltskonnale kes Eesti Energiaga on seotud ja tahab poliitikas püsida, sisse korraliku noosi, aga annaks ka meid kui Naurut välismaistele ekspluataatoritele ära kasutada. Pandivere kõrgustikult, kust vesi kogu Eesti peale laskub, hakkaks kogu see saast mürgitama enamust Eesti joogiveest, lisaks tuumajäätmehoidla, mida Raukas ( see Fukushima isevalguva segi akadeemik, kes seletas, et Jaapanis ohtu ei tule, kui seal kõmakas käis ) tahab Maardusse ehitada, ning mis positiivsemailgi hinnangul langetab põhjavett 15 meetrit ( Mavesi uuring Raukase enda firma tellitud ).

  Ja toome siia ühe artikli https://arileht.delfi.ee/news/uudised/vordlusportaal-eesti-energia-pakub-ja-soovitab-lojaalsetele-pusiklientidele-vaikivalt-kallemaid-pakette?id=88380635 14.12.2019, 17:35
  Võrdlusportaal: Eesti Energia pakub ja „soovitab“ lojaalsetele püsiklientidele vaikivalt kallemaid pakette
  Ühesõnaga, kas me tahame kogu Eesti seada ohtu mingi tuumajaama pärast, kui isegi 10 tükki ehitades oleks VABATURUHIND tarbijale, ehk kui kunagi Eesti Energia müüs poole elektrist välismaale, oleks suutnud teatud osas isegi kodutarbijale anda Eesti maavarast toodetud elektrit tasuta, siis seda ei tehtud.

  Natuke kommentaare ühe teise loo alt “Brüsselis üritatakse EL-i kliimaeesmärki kinnitada: Tšehhi, Poola ja Ungari nõuavad raha ja tuumaenergiat”

  Fukushima jaam lekib endiselt ja kellegi pole ideed kuidas seda peatada. See on tuumareostus mis töötab 24/7. Külmutusega sarkofaagi plaan, 4 000 000 000 maksma läinud, ei tööta. Jaapan püüab hetkel 24/7 voolavat saastunud vett koguda hoidlatesse, aga neil hakkab saare pindalast puudu tulema. Muide, neid tuumareaktoreid on veel mis sedasi podisevad. Tšornobõli pole ka ohutu veel 500 aastat.
  Muide, Eesti tuumajaam, vastavalt kokkuleppele pidi Eesti koristama ära tuumajaam saastanud hooned ja konserveerima kõik mis maha jäi tähtaeg kukkus kaks aast tagasi kui ma ei eksi. SEE ON SIIANI TEGEMATA. MIKS?

  “Greta Thunberg” ( tean, et selle kommentaatori taga on jälle juudi isiksus )
  Kõik need Fukushimad ja Tšernobõlid on kliimamuutusega võrreldes lapselalin.
  Programm võitluseks kliimamuutusega, mis ei sisalda massilist tuumajaamade ehitamist on totter asendustegevus.

  Vastus kommentaator … “Greta Thunbergile”
  Ega ikka ei ole küll lapselalin. Fukushimast evakueeriti 150 000 inimest, nad ei saa kunagi oma kodudesse tagasi minna. Tšernobõl ja Kõštõm muutsid kümneid tuhandeid ruutkilomeetreid inimpõlvedeks elamiskõlbmatuks. Tšernobõli viimane reaktor suleti 2000, aga jahutuspumbad töötasid veel 13 aastat. Kahekordne sarkofaag neljanda rektori kohal ei ole plekkangaar, see on pidevalt ülisuuri kulutusi nõudev tehas. Ignalinas ei juhtunud midagi halba, aga kümme aastat pärast elektri tootmise lõpetamist on seal ametis 1900 töölist, tehase sulgemine lisab kunagi toodetud elektri hinnale veel veerandi, mida maksavad need, kes ei saanud sealt mingitki elektrit. Tuumajäätmed on globaalselt lahendamat probleem, need pannakse ajutiselt hoiule, et las järeltulevad põlved majandavad, aga ka see “ajutine” hoidmine nõuab pidevat hoolt ja kulutusi, et ei juhtuks kui Kõštõmis. Kliimamuutused on probleem jah, kui need on väga äkilised, ja nendega kohanemine on kallis, aga otseselt ohustab see ainult ookeani tõusul vee alla jäävaid rannikualasid ning kõrbestumisega viljatuks muutuvaid maid. Hoopis reaalsem mure on, et maakera sees ei ole teist ja suuremat maakera, kust saab fossiilkütuseid võtta, kui selle maakera omad otsa saavad.

 • Avatar

  See vihakõne ei päde. Esiteks puudub reaalne üleskutset täideviiv struktuur ja teiseks on vastavad isikud piisavalt turvatud takistamaks üksiküritajaid.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused