Ainult 10 Euroopa riiki on andnud Ukrainale kogu lubatud abi

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Mitte kõik ei arva nii.

Euroopa riigid on lubanud Ukrainale kokku 80,7 miljardi euro väärtuses sõjalist abi, aga vaid kümme neist on praeguseks lubaduse täitnud, vahendas uudisteportaal Ukrainska Pravda Saksa ajalehe Bild artiklit, mille aluseks on Kieli Maailmamajanduse Instituudi uuring.

Suurim sõjalise abi andja on Poola, kes on kohale toimetanud kogu lubatud abi väärtuses 1,8 miljardit eurot. Maailmas trumpab Poola üle vaid USA, kes on praeguseks andnud Ukrainale relvi 2,33 miljardi euro eest, mis on 38,4 protsenti lubatud 6,3 miljardist.

Oma lubadused Ukrainale on täitnud ka Läti (väärtuses 220 miljonit eurot), Prantsusmaa (160 miljonit), Itaalia (150 miljonit), Belgia (80 miljonit), Luksemburg (50 miljonit), Soome (30 miljonit), Sloveenia (10 miljonit), Bulgaaria (3,5 miljonit) ja Austria (3,5 miljonit).

Absoluutarvudes järgnevad USA-le ja Poolale Suurbritannia, kes on lubanud Ukrainale relvi 1,12 miljardi euro eest ning täitnud kohustuse 90,7-protsendiselt, ja Kanada, kes on toimetanud kohale 82,5 protsenti lubatud 920 miljoni eurosest relvaabist.

Eesti on üle andnud 98 protsenti lubatud relvastusest väärtuses 250 miljonit eurot, Norra 96 protsenti 450 miljonist, Tšehhi 88,9 protsenti 260 miljonist, Holland 84,9 protsenti 80 ja Leedu 82,6 protsenti 50 miljonist eurost.

Järgnevad Slovakkia, Hispaania, Rootsi, Taani ja Austraalia.

Euroopa Liidu juhtiv majandus Saksamaa on lubanud Ukrainale sõjalist abi 675 miljoni euro eest, kuid on relvi üle andnud vaid 269 miljoni väärtuses, täites oma lubaduse 39,9-protsendiselt.

Veel väiksema osa lubatud abist on Ukraina kätte saanud Uus-Meremaalt ja Kreekalt.

Lõuna-Korea, Portugal ja Horvaatia ei ole veel lubadusi täitma hakanud. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused