Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ajakirjanik: Macron põgeneb oma probleemide juurest Poolasse, et otsida siin õigusriigi puudumist

04.02.2020
Presidendid Emmanuel Macron ja Andrzej Duda.
© AFP/Scanpix

Lääne-Euroopa arvab endiselt kangekaelselt, et vaid tema kõnnib õiget teed ja Ida-Euroopat on vaja õpetada õigesti elama.

Prantsuse president Emmanuel Macron avaldas esmaspäeval lootust pöördepunktiks pingestunud suhetes Poolaga, öeldes, et Brexit nõuab Euroopa Liidu allesjäänud liikmete suhetes uut dünaamikat, vahendab BNS.

Varssavisse visiidile saabunud Marcon teatas lähikuudel “Weimari kolmnurga” raamistikus toimuvast tippkohtumisest Poola ja Saksamaaga ning avaldas lootust, et tema külaskäik “tähistab tõelist pöördepunkti rollis, mida saame koos etendada Euroopa tuleviku nimel”.

Macron kutsus pärast kohtumist Poola presidendi Andrzej Dudaga koostööle, “mis muudaks Euroopa projekti tugevamaks, kuna pärast Brexitit on võtnud maad kahtlused ja nõrkus”.

“Koostöö peab vastama kliimaväljakutsele ja toetama Poolat, mille ees seisvaid probleeme ma ei alahinda,” lisas Prantsuse president.

Nagu näha, läks Macron Poolasse neid “õigele” teele suunama, kuigi seda vajab Prantsusmaa ise.

Ajakirjanik Witold Gadowski ütles raadio Maryjale antud intervjuus, viidates president Macroni visiidile Poolas: “Prantsusmaa on riik, kus valitseb suur kaos ja sotsiaalne kriis. Ma arvan, et hoopis Poola peaks hr Macronile andma nõu rahu ja julgeoleku säilitamise osas tema riigis, mitte et hr Macron tuleks siia missiooniga poolakate valgustamiseks.”

“Ma arvan, et hr Macron on Prantsusmaa halvim president, ehkki arvasin, et pärast Francois Hollande’i see võistlus on läbi – aga ta on veelgi halvem kui Hollande. Ta on väga halb president, tema populaarsus on umbes üheksal protsendil ning langes kõvasti juba pärast valimisi. Ma arvan, et ta peaks mõtlema hoopis selle peale,” rõhutas Gadowski.

Ajakirjanik viitas ka Prantsusmaal toimunud protestidele. “Inimeste tapmine tänavatel, nende vigastamine on Prantsusmaal igapäevane. Poolas selliseid näiteid pole, nii et laske hr Macronil Pariisi tänavaid külastada ja siis mõelgu, miks Pariis pärast pimeduse saabumist tühjaks jääb. Mulle tundub, et see on tõeline probleem, ning põgenemine oma probleemide juurest Poolasse, et otsida Poolas mõnda demokraatia ja õigusriigi puudumise ilmingut – sellised asjad on tüüpilised ebaküpsetele ja nõrkadele poliitikutele, nagu hr Emmanuel Macron.”