Ajaloo paradoks: sakslased on “tänulikud” miljonite saksa naiste vägistamise eest?

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
“Tänulikud” sakslased koogutamas kommunistliku kurjategija ees selle eest, et nood “vabastasid” nad natsliku kurjategija käest.

Kaks Teise maailma sõja algatanud režiimi on oma rahvad ajaloo tuultes täiesti erilistesse seisunditesse viinud: kui NSV Liidu järglane Venemaa karjub kogu maailmale oma rollist natsismi purustamisel ja pidutseb, siis sakslased on neile selle eest tänulikudki – hoolimata vägivallast, millega Punaarmee Saksamaa üle ujutas.

Sakslased tunnevad tänulikkust natside alistamise eest, ütles president Frank-Walter Steinmeier reedel, natsi-Saksamaa Teises maailmasõjas alistumise 75. aastapäeval, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Täna võivad sakslased öelda: vabastamise päev on tänu päev!” lausus Steinmeier Berliinis toimunud tseremoonial.

8. mai, mil tähistatakse natsi-Saksamaa tingimusteta kapituleerumist liitlaste ees, on sel aastal Berliinis erandkorras riigipüha. Mälestusüritusi on pandeemia tõttu aga koomale tõmmatud.

Steinmeieri sõnad tuletasid meelde endise presidendi Richard von Weizsaeckeri 1985. aasta kõnet, millega sai temast esimene, kes kutsus sakslasi mäletama 8. maid mitte kaotuspäevana, vaid natsidest vabastamise päevana, vahendab BNS.

Sakslaste suhtumine on kahetist tunnet tekitav – ühest küljest on ju Hitleri režiimi purustamine tervitatav, kuid samas ei maksnud Hitleri varjupaiga, pealinna Berliini hõivanud ja seega formaalselt sõja võitnud NSV Liit ju kätte ainult natsismile, vaid kogu saksa rahvale, pannes tolle rängalt kannatama. Kas see ikka on tänulikkust väärt ja kas poleks ikkagi parem lihtsalt vaikida?

Lääneliitlaste kohta võib öelda, et nad vabastasid Saksamaa, sest sõja lõppedes nad ei vandaalitsenud tsiviilelanike kallal, vaid algatasid peagi hoopiski Euroopat taastava Marshalli plaani. Neile võivad sakslased tõesti tänulikud olla.

Nõukogude Liit aga maksis oma endise liitlase rahvale julmalt kätte sõja eest, mille ta oleks ise nagunii algatanud, Hitler jõudis lihtsalt ette. Punaarmeelased vägistasid Saksamaal miljoneid eri vanuses naisi, kellest umbes tuhanded sooritasid seejärel enesetapu. Nendele “vabastajatele” tänulik olla on orjameelsus, isegi kui nad inimsusvastase natsismi kõrvaldasid.

Paraku ei adresseeri president Frank-Walter Steinmeier oma lömitavat tänulikkust ainult lääneliitlastele, vaid see saab osaks ka oma “vabastajarolli” ülistavale Venemaale. Nemad paraku vahetasid lihtsalt natsliku türanni kommunistliku vastu välja – selle eest poleks sakslastel küll vaja orjalikult kirsasaabast suudelda.

Saksa rahvas ongi väärika natsismitaaga eemaldamise asemel pühendunud endale tuha päheraputamisele. Venelased aga ei hakka mitte kunagi oma tehtud halba kahetsema, sest võit Teises maailmasõjas on neil ainus, mida ette näidata, ja selle vääritust nad tunnistama ei hakka.

38 commentsOn Ajaloo paradoks: sakslased on “tänulikud” miljonite saksa naiste vägistamise eest?

 • Avatar

  Teise maailmasõja lõpus (1945) Nõukogude Liidu ametnikud ja väeteenistuse liikmed vägistasid massiliselt naisi, eriti peale seda, kui Berliini saadeti ohtralt alkoholi. Pealegi oli Berliini meditsiinisüsteem raksustes, haiglates kasvas kordades abordi- ja kehavigastusega seotud patsientide arv. Peale Saksamaa vabastamist olevat olnud haiglates pikad järjekorrad günekoloogi vastuvõtule. Anthony Beevor kirjutab „Berlin: The Downfall 1945“, et tema kogutud andmete põhjal võib pakkuda, et vähemalt 15 miljonit naist, kes elasid sõjajärgsele Saksamaale rajatud Nõukogude Liidu okupatsioonitsoonis, langesid seksuaalvägivalla ohvriks, neist umbes kaks miljonit Berliinis ja selle lähistel. Aastatel 1945–1948 tegid igal aastal illegaalseid aborte kusagil kaks miljonit naist. Nõukogude Liidu riigivõimud olid teadlikud, et seksuaalvägivald on Saksamaal ja teistes vabastatud riikides igapäevane nähtus. Selline olukord ei olnud midagi uut, juba teise maailmasõja aastail sündis seksuaalvägivalla tulemusena kusagil kaks miljonit last.

  Teatakse sedagi, et sakslased rakendasid veritasu õigust nende suhtes, kes olid osalenud naiste vastases seksuaalvägivallas. Nõukogude Liidu seadusandluses keelati aastatel 1946–1947 väeüksuse liikmetel seksuaalne läbikäimine tsiviilelanikega. Probleemiks suguhaigused. Vastavad määrused võeti vastu militaarjõudude tegevuse kaitseks, oluline ei olnud naiste õiguste eest seismine. Lähtuti puhtalt pragmaatilistest kaalutlustest.

  Peamiselt levis süüfilis. Kuid süüfilise kõrval oli arvukalt ka muid terviseprobleeme: abortide tagajärjed, kehavigastused, mis tekkisid löömisest ja vägivaldsest seksuaalkontaktist ning suguelundite sandistamisest, vägistamismõrvadest-mõrvakatsetest. Näiteks Hannelore Kohl, kes oli 1945. aastal 12-aastane, visati aknast alla pärast seda, kui tema suhtes oli tarvitatud seksuaalvägivalda. Kohlil tuli kannatada järgnevad 60 aastat seljavigastuse ning sellest tingitud terviseprobleemide käes.

 • Avatar

  Teise maailmasõja lõpus (1945) jõudsid Nõukogude Liidu ametnikud ja väeteenistuse liikmed massiliselt vägistama naisi, eriti peale seda, kui Berliini saadeti ohtralt alkoholi. Pealegi oli Berliini meditsiinisüsteem raksustes, haiglates kasvas kordades abordi- ja kehavigastusega seotud patsientide arv. Peale Saksamaa vabastamist olevat olnud haiglates pikad järjekorrad günekoloogi vastuvõtule. Anthony Beevor kirjutab „Berlin: The Downfall 1945“, et tema kogutud andmete põhjal võib pakkuda, et vähemalt 15 miljonit naist, kes elasid sõjajärgsele Saksamaale rajatud Nõukogude Liidu okupatsioonitsoonis, langesid seksuaalvägivalla ohvriks, neist umbes kaks miljonit Berliinis ja selle lähistel. Aastatel 1945–1948 tegid igal aastal illegaalseid aborte kusagil kaks miljonit naist. Nõukogude Liidu riigivõimud olid teadlikud, et seksuaalvägivald on Saksamaal ja teistes vabastatud riikides igapäevane nähtus. Selline olukord ei olnud midagi uut, juba II maailmasõja aastail sündis seksuaalvägivalla tulemusena kusagil kaks miljonit last.

  Teatakse sedagi, et sakslased rakendasid veritasu õigust nende suhtes, kes olid osalenud naiste vastasesseksuaalvägivallas. Nõukogude Liidu seadusandluses keelati aastatel 1946–1947  väeüksuse liikmetel seksuaalne läbikäimine tsiviilelanikega. Probleemiks suguhaigused. Vastavad määrused võeti vastu militaarjõudude tegevuse kaitseks, oluline ei olnud naiste õiguste eest seismine. Lähtuti puhtalt pragmaatilistest kaalutlustest.

  Peamiselt levis süüfilis. Kuid süüfilise kõrval oli arvukalt ka muid terviseprobleeme: illegaalsete abortide tagajärjed, kehavigastused, mis tekkisid löömisest ja vägivaldsest seksuaalkontaktist ning suguelundite sandistamisest, vägistamismõrvadest-mõrvakatsetest. Näiteks Hannelore Kohl, kes oli 1945. aastal 12-aastane, visati aknast alla pärast seda, kui tema suhtes oli tarvitatud seksuaalvägivalda. Kohlil tuli kannada järgnevad 60 aastat seljavigastuse ning sellest tingitud terviseprobleemide käes. 

  ​​​​​​​

 • Avatar
  Elementaarne

  Kui paljude sakslaste isaks on tõepoolest Berliini vallutanud punaväelased, siis kellele ausammaste juurde peaksidki tänapäeva angelad ja helmutid pärgi viima või kelle toetamiseks sanktsioonidest vargsi mööda hiilima ?

 • Avatar

  Sakslasi on juba nii palju pekstud, et nad ei oska enam ilma selleta elada.
  Hullem on vaid venelastel – neid on bolsevistlikud juudid juba 103 aastat “kottinud” ja nad arvavad, et selline peabki elu olema.

  Mis aga puutub sõjaegsesse vägivalda siis meenutan alati oma vanaema ja vanatädi ja nende MITME sõbranna mälestusi sellest ajast ja need võib kokku võtta nii:
  “Sakslaste ajal võisid tüdrukud vabalt linnas jalutada ka hilistel õhtutundidel kui midagi “sellist” juhtus oli süüdlaseks/tegijaks pigem mingi kohalik.
  Ühel aastal olla tehtud Saksamaa võimude poolt “näidis poomine” ühele sõdurile kes julges eesti tüdrukule kätt külge panna – pärast seda oli Tallinnas kord majas.
  Isegi taganedes olid sakslased viisakad ja tihti jätsid oma varustust/toitu mida ei saand ei tahetud kaasa viia seda eritimaa kohtades.
  Aga Nõukogude ajal ei olnud kasu kui kodus istusid – korduvalt üritasid punaväelased nii ustest kui akendest “külla” tulla ja paar sõbrannad said väga viga.
  Kui Eesti “vabastati” 1944 siis esmalt oli ikka päris hull – tüdrukud olid suurema aja pommivarjendites peidus kuna seal oli üldjuhul mingi valve mis rahustas.”

  Lisaks veel, et daamid olid juba eakad ja tühja häbenemist ei olnud – nii mõnigi mainis, et sakslastega “heades” suhetes ja vähemalt 2 daami said ka lapsed kes
  punaste tulles kohalike kraesse veeretati – ehk isegi “puu jalaga” kingsepp sai “isaks” kui vaja. 😉
  Ei arva, et sakslased kogu aeg inglikesed olid aga kindel on see, et sakslaste poolt sooritatud sõja ajal kuriteod tsiviilelanike kallal olid minimaalsed.
  Samas kui nii “lääne liitlaste” kui punaste poolt oli see pigem reegliks.
  Üks temaatiline viide ka: http://www.mourningtheancient.com/truth.htm

  Sakslaste metsikused olid suuremalt osad NLiidu poolne sõjapropaganda millele nad ise kaasa aitasid. 199x-ndatel ujus NLiidu sõjaväe arhiividest välja nii mõndagi
  aga paljust sellest kadus kiiresti. Kellel alles selle aja venekeelsed ajalehed nagu Argumentõ i Fakti ja Soversenno Sekretne (ja mõned veel) võib ülesse leida
  jutud sellest, kuidas sõja ajal SMERSH kasutas eripataljone kus paljud rääkisid head saksa keelt. Pandi need mundritesse ja saadeti rindeäärsetesse küladesse.
  Seal nad röövisid ja tapsid, ning hoolitsesid, et jääks ka paar tunnistajat (tavaliselt sellised ettevaatlikud kes saksa mundrit nähes metsa pagesid) kes siis
  hiljem tunnistasid, et “hitlerlased tungisid külla ja röövisid, ning põletasid”. Ehk tavaline sõjapropaganda pannes oma tead vastase kraesse.
  Kes on teemasse süvenenud teab nimetust KAtõn kus punaste komissaride juhtimisel tapeti peamiselt kuklalaskudega vähemalt 10 000 Poola ohvitseri ja teisi.
  Ka see kuritegu aeti kohe peale sõda 3Riigi kraesse ja alles peale 1991 aastat ilmus tõde ka siin – ida poolt inimeste teadvusesse.

  Lühikokku võtteks – sakslased tulid ida poolseid alasi VABASTAMA punaste juudi komissaride hirmuvalitusse alt. Kui Need “lääne liitlased” poleks NLiitu
  abistanud sisuliselt KÕIGEGA siis oleks see ka õnnestund ja sakslaste juhtimisel oleks Venemaast saanud RIIK mitte punaste peldik.
  Karuteene mängis ka see, et nii Inglismaa kui Prantsusmaa kiirendasid oluliselt protsessi 1938a lükates Poola sõtta. Vähesed teavad tänapäeval Poola rollist.
  Kui esimene Poola president oli Pilsudzki siis temaga oli 3.Riigil sõbralikud suhted ja tema matuste Jumalteenistusel Saksamaal osales ka Hitler.
  Siis aga sai Poola de’facto juhiks Edward Rydz-Śmigły kes oli “sibul” ehk pealt küll poolakas aga seest väga mäda. Tema otsesel heaks kiidule alustasid
  Poolast punased juudist terroristid (tulevas Irgun Zum Leuvi ja Haganh võitlejad) provokatsioone Saksa riigi suunas. Põletati üksikuid talusi, tapeti, rööviti
  varasi ja inimesi ka lapsi, vägist naisi. Saksa Välisminsiteerium tegi korduvalt noote nii Poolale kui ka teistele “toetavatele” riikidele, kuid neid kirju
  ignoreeriti ja terroro teod jätkusid. See mis aga toimus Poolas endas nendel aladel mis said Poola osaks peale Versaillesi “rahu” oli veel kohtuavam.
  Terroritegudel osalesid lisaks juudi terroristidele ka Edward Rydz-Śmigły juhtimisel Poola regulaar väed ja politsei üksused. Etnilisi sakslasi tapeti, rööviti,
  vägistati ja aeti kodudest välja ehk KOGU bolsevistlik arsenal lasti käiku etniliseks puhastuseks.
  Näiteks Brombergi linnas tapeti KOGU sakslastest elanikond – neist kuni 300 aeti kirikusse ja see pandi põlema. https://en.wikipedia.org/wiki/Bloody_Sunday_(1939)
  Hetkel aitab – karta, et enamus ei viitsi, ei suuda, ei oska lugeda siia maani niigi aga äkki!!!

  • Avatar

   Päris hästi oled ajupestud.
   Iga surnud saksa sõduri kohta tuleb 8 tapetud tsiviili + teise poole langenut.
   Numpsikud kohe! Räägi veel, kuidas nad oma relvad ukse taha jätsid, lastele šokolaadi jagasid jms jaburusi.
   Muide- su numpsikud tapsid Eestis lisaks mustlastele, juutidele jms “alamrahvaste” esindajatele lustist 6000- 7000 etnilist eestlast, ehk tsiviilisikut. Ja mitte taganedes vaid koheselt sellega alustades kui saabas Eestisse astus.
   Ma ei kaitse venelasi- leian, et võrdse kohtlemise printsiibi kohaselt tuleb ka teisest poolest objektiivset infot anda.
   See info on väga kergelt kätte saadav, otsi ise.Mitte Venemaa saitidelt.

  • Avatar
 • Avatar
  Scepticus Uscumatus

  Ma loen neid kommentaare ja imestan: lugu ise räägib tegelikult sellest, et tänane Saksamaa tänab oma okupeerijaid – ükspuha, kui hull Hitler ka oli, on üks rahvas sedavõrd maadligi pekstud, et ta rooskab ennast siiani, ja tänab neid, kes ta kodumaa purustasid. Enamik kommentaatoreid aga keskendub sellele, kes oli suurim hävitaja. Proovige ikka loost tegelik iva leida. Hetkel on loo aluseks Saksa presidendi tänusõnad okupeerimise eest.

  Imestan ka Uute Uudiste külma kõhuga moderaatorite üle: siinne kommentaarium on kujunenud näiteks, kuidas mõeldakse seinast seina, igaüks peab oma seisukohta ainuõigeks ja heidab portaalile ette, miks too on asju “valesti” kajastanud. Väga palju õpetatakse, kuidas õiget uudistekanalit tegema peab. Kui kõiki õpetusi kuulda võtta, oleks UU varsti mingi Delfi.

  Nood vennad teevad oma tööd ja kajastavad asju, kuidas nemad õigeks peavad, kuulamata kommentaatorite õpetusi – nii peabki. Siin on hästi palju juudi- ja USA-vastaseid seisukohti – samas orienteerub EKRE liitlaste osas just Trumpile. Nii et eks nad kirjutavadki vastava tooniga, mitte ei kiida näiteks Bidenit.

  Ma lihtsalt soovitaks kommentaatoritele – teie seisukoht võib olla milline tahes, tänage, et saate seda siin välja öelda, aga ärge suruge seda peale teistele kommentaatoritele stiilis, et kuidas sa nii valesti mõelda võid. Ja portaali pole ka mõtet kajastuste tooni pärast süüdistada – nad ei ole sõltumatu ajakirjandus, vaid ongi rahvuskonservatiivid, ja see määrabki sisu.

 • Avatar

  Ja sakslased poolt maailma naisi ei vägistanudki vaid silitasid kätt.Naerukoht.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kui palju need venelased vägistasid ja saksa tsiviile tapsid pole täpselt teada aga meie “teadmameheete” arvates olid need numbrid kümnetes tuhandetes ! Selleeest jänki sõdurid olid humaansused ise,naiste,väikelaste emade käest osteti seksi leiva ja sigarettide eest ! Tahad toiduaineid,magad minuga !

  • Avatar

   Täpselt pole tõesti teada Punaarmee “kangelased” vägistasid Saksamaal hinnanguliselt vähemalt miljon nais inimest – vanuses nii 8a kuni 90 aastasteni.
   Selle kohta oli isegi raamat välja antud ja seda autorit sõimati isegi Saksamaal päris koledasti.
   Paljud saksa naised valisid vabasurma, et mitte punaste hordide alla jääda ja ei olnud “lääne liitlaste” sõdurid sugugi eriti kehvemad.
   Erasikute tapmiste numbritega on keerulisem, kuid ka seal ei saanud alla miljoni kuidagi olla – kui pommitamiste ohvrid välja jätta.

 • Avatar

  Pronkssõduri juurde viidi taas pärg “Eesti rahvalt”…

 • Avatar

  tuleb igati välja et polnud see Hitler sugugi mitte nii paha kui teda sedasi kirutakse.

 • Avatar

  Eisenhover death camps!
  Kantzler Akt!!!

 • Avatar

  Ükski nats ei ole kunagi olnuid nii padunats kui seda on eestlane. Nüüd uluvad eestlased miljonite vägistatud saksa naiste pärast, hoolimata sellest, et vägistatute hulk pole täpselt teada. Wehrmachti ja SS-i ülistamiseks aga jääb lihtsalt sõnavarast puudu. Ammu oleks juba aeg Viru väljakule püstitada 90 m kõrgune Hitleri pronkskuju. Euroopa vabaduse eest võitleja väärib jäädvustamist. Muigama paneb, aga “Maaja” kodulehel on kõige loetavamad artiklid natside kuritegudest ja kõik, mis on seotud Hitleriga. Näis, kaas see Hitleri-vaimustus kunagi üle ka läheb…

  • Avatar

   Mis sind vaevab? Kas see, et vägistatute hulk ei ole täpselt teada? Või see, et paljud eestlased säilitavad ajaloomälu, milles eelistavad kahest halvast vähem halba? Valiku ette on meid pandud niikuinii. Soovitan vähem ironiseerida ja enam ajalugu uurida, siis ei tarvitse sa oma “Maaja” lehekülgi natside vägitegudega katta ja saad keskenduda teemadele, milleks see ajakiri on ellu kutsutud.

  • Avatar

   “Ükski nats ei ole kunagi olnuid nii padunats kui seda on eestlane. Nüüd uluvad eestlased miljonite vägistatud saksa naiste pärast, hoolimata sellest, et vägistatute hulk pole täpselt teada. Wehrmachti ja SS-i ülistamiseks aga jääb lihtsalt sõnavarast puudu. Ammu oleks juba aeg Viru väljakule püstitada 90 m kõrgune Hitleri pronkskuju. Euroopa vabaduse eest võitleja väärib jäädvustamist.”
   Sa ütled seda niimoodi nagu selles oleks midagi halba … ?

  • Avatar

   Täienduseks – liitlaste “vägiteod” ja katsed neist vaikida.
   http://www.mourningtheancient.com/truth.htm

  • Avatar

   PS. Gõringi sõnad – “Kord saabub aeg kui maailma saab teada tõe sellest mis oli tegelikult see sõda. Siis püstitatakse meile ausambad igasse Saksa linna.”
   Tasub mõtelda teema üle mitte häbistada neid kes vähemalt üritasid meid päästa punase bolsevismi käest.

 • Avatar

  Lääneliitlased pommitasid sealsete Ilja Ehrenburgide diktaadi järgi kättemaksuks Saksa linnad ja saksa rahva maa sisse ja maa alla, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Väga julmalt maksid kaotajatele kätte ka Stalini Punaarmee sõdurid Venemaa Ilja Ehrenburgide üleskutsel.
  INTERNETIST: “1945. aasta märtsis kirjutas Ilja Ehrenburg artikli, kus teatas, et Punaarmee ees seisab austav ülesanne vähendada saksa rahva arvu:
  Üks tsitaat juudikirjanik Ilja Ehrenburgilt, milles ta kutsus üles punaarmeelasi vaenlase naisi vägistama:
  „Tapke nad! Saksamaal pole keegi süütu. Ei elav ega alles sündimata. Järgige seltsimees Stalini sõnu ja purustage fašistlik koletis tema enda koopas. Murdke saksa naiste rassiuhkus! Võtke nad seaduslikuks sõjasaagiks! Võiduka Punaarmee vahvad sõdurid, tapke nad!”
  «Kui sa pole päevas tapnud vähemalt ühe sakslase, on see päev raisku läinud,»
  Punaväelased ei raisanud aega ja täitsid usinalt üleskutset. Saksamaale sissemarssimisel vägistasid punaväelased kõige tagasihoidlikumate hinnangu järgi 2 miljonit naist ja last, kellest 300 000 surid vägistamise ja mõnitamise käigul saadud vigastustesse. Hiljem tegid kümned tuhanded vägistatud enesetapu. Paljud surid hiljem abordi käigus. Venemaale depoteeriti umbes 3 miljonit saksa naist, last ja vanurit, kellest hiljem suur osa suri. Mis võis nende naiste ja laste saatuseks Venemaal kujuneda võib igaüks ise ette kujutada.
  Peale Berliini vallutamist valitses linna tänavatel kolme päeva pikkune kaos, mida iseloomustasid vägistamised, rüüstamised ja mõrvad. Võimatu on tuua täpseid arve, kuid erinevatel hinnangutel vägistati loomalike punaväelaste poolt vaid selle kolme päeva jooksul rohkem kui 200 000 naist ja last.
  On teada juhtumeid, kus vägistamise ohvrit vägistati 60-70 korda päevas. Kui palju inimesi nende kolme kohutava päeva jooksul mõrvati on täna võimatu öelda.”

  • Avatar

   INTERNETIST:
   “Liitlaste poole pealt olid eriti kurikuulsad prantslaste Maroko päritolu “södurid”.Itaaliast läbi minnes vägistati köik,kes liikusid: naised,poisikesed,kogunisti vanad mehed. Nende lemmikpoos oli kahekesi ühe naise kallal olles vötta teda korraga nii vaginaalselt kui ka anaalselt.nii vähemalt kirjutab inglise ajaloolane Hastings”
   “Kuuldavasti ei löönud ka neegersõdurid risti ette.”

   • Avatar

    Monte Cassino – lääneriikide loomastunud “vabastajad” vägistasid isegi koduloomi. Mitte üks “nats” kogu sõja jooksul ei saanud selliste koledustega hakkama nagu nõukogude ja lääneriikide “vabastajad”.

   • Avatar

    Marocchinate oli ere näide, millega koheselt aafriklased Euroopas tegelema hakkavad kui relvad kätte saavad.
    Jube ruttu läks meelest.

 • Avatar

  Neile (st. lääneliitlastele) võivad sakslased tõesti tänulikud olla? Thomas Goodrich “Põrgutorm. Natsi-Saksamaa hukk 1944-1947” Lugege ja mõtelge, on’s anglo-ameerika õhuväe korraldatud mõrvarlike terrorirünnakute eest sakslastel võimalik tänulik olla? Või kelle tõttu (Teheran, Jalta, Potsdam) jäime meie Stalini võimu alla?

  • Avatar

   Põrgutorm läbi loetud,sealkirjutatu raskesti jälgitav,kohe mitu korda mõnda lõiku pidi võtma.Tõlkija jutu järgi kirjastaja inimesed hakkasid asjadele teise pilguga vaatama.Sama siin.Võigas oli ” lääneliitlaste” koonduslaagrite kirjeldatu,kus näljutati allaandnud saksa sõdureid.
   Olen mõelnud,et minu isal vedas,kui Tsehhi põrgust pääsenuna siberis käis ja nn lääne poolele allaandmine untsu läks.
   Plaani pekki keerajateks olid just vene sõdurid,kes esiteks Tsehhi vangide marodööritsemised lõpetasid ja siis nö “iga roju oma koju” saatsid.Võibolla see ta päästis.
   Aga tahan lihtsalt öelda,et ainult venelasi siin artiklitega tümitada on minule vastuvõetamatu.Peab nägema laiemat pilti.

 • Avatar

  1945 tehti Saksama puupaljaks aga 1952 raporteeris Adenauer,et Saksamaa majandus on paigas.1980 olid venemaal Habarovski krais liha ja piimatooted kaardi alusel.Huvitav kes selle sõja ikkagi võitis?

  • Avatar

   Venelased võitsid. Fakt.
   Kuna NSVL maksis tagasi USA “abi”, oli peale sellist laastavat sõda vägagi raske.
   Miskipärast korrutatakse mingitest USA konservidest ja muust abist, aga sellest, et see kullas kinni maksti ei räägita.
   Ja Saksamaa ehitasid üles massiliselt sisseveetud odavtöölistest türklased, kuna saksa mehed olid sõjas suht otsa saanud.
   Ajaloos on siiski faktid, mitte emotsioonid, emotsioonid tulevad pärast, faktidest.
   Kahjuks lihtsa mõtlemisega inimene toimetab primitiivse “küllmajubaisetean” printsiibil.
   Nagu sinagi.

   • Avatar

    Mis asja need venelased võitsid? Ja millise kullaga nad maksid? 1917 venelased kaotasid ja võitjad viisid vene kulla peale seda Venemaalt välja.
    Enne kui midagi “faktidest” rääkima hakata, tasuks emotsioonid kõrvale jätta ja natuke ajalugu uurida. Antud juhul siis ainult kolmkümmend aastat tagasi.

  • Avatar

   Lääne-Saksamaad ei tehtud paljaks. Lääneliitlased ei vedanud saksa tehaseid välja. Nad tundsid huvi vaid tipptehnoloogia vastu (nt V2 raketid ja reaktiivlennukid). Loomulikult sai Adenauer 1952 öelda, et Liitvabariigi majandus on “paigas”.
   Seevastu aga Ida-Saksamaa laastasid venelased puupaljaks. Peaaegu kõik tööstus-sisseseade; kõik tehased ja vabrikud koos sakslastest meistritega(!) veeti Venemaale.

 • Avatar

  No olen ikka väga üllatunud, kas saaksite meid valgustada, kust on pärit selline … rahvatarkus

 • Avatar

  Huvitav, kuhu suunas Merkeli-mutil tagumik oote asendis on – tulge kõik, et tantsida VALSSI….

 • Avatar

  Nende nn. lääneliitlaste hingel on sajad tuhanded Dresdenis mõrvatud tsiviilohvrid ja lisaks nimetatud hävitatud barokkpärlile hulk teisi lauspommitatud linnu. Teherani ja Jalta sobinguid ka küllalt eredad näited…

  • Avatar

   Veel üks sotsialitspederaat ajab mulle välja.

   • Avatar

    Jäägem viisakaks ja mida Veiks siis valesti ütles ? USAF ja RAF heitsid Saksamaale miljoneid tonne pomme, tapsid üle poole miljoni tsiviilisiku, hävitasid kogu infrastruktuuri ja viisid riigi tagasi kiviaega.

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Aga miks peaksid isegi venelased tähistama võidupüha?
  Teeme lühiülevaate Venemaal kommunistide võimuletulekust kuni tänapäevani.
  1. Võimule tõusis juut Lenin. Lenin alustas Vene eliidi tapmist, Lenin kirjutas avalikult et kommunistliku ühiskonna saavad rajada kaltsakad ja kõik eliit ja targad tuleb maha tappa.
  2. Kui Lenin oli homoseksi tagajärjel suguhaigustesse maha surnud, tuli tema asemel võimule jossif juudipoeg. Juudipoeg jätkas vene rahva massitapmist, kümneid miljoneid venelasi läks teise ilma ja ega keegi neid ei lugenudki kui palju neid läks.
  3. 1930. aastal lasi Stalini naise vend juut Kaganovitš ukrainas 4 miljonit slaavlast ära näljutada.
  4. Teise ilmasõjaajal liitusid paljud Ukrainlased saksa sõjaväega et neile kätte maksta.
  5. Vahepeal olid mingid mõtetud tüübid võimul.
  6. Võimule sai pooljuut Juri Andropov, kelle ema oli Yevgenia Fleckenstein, tüüpiline juudi nimi.
  7. Gorba keeras asja lõplikult tuksi.
  8. Võimule tõusis juudi oligarhide abil Putin. ( https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_billionaires )
  9. Putini ajal pole Venemaa mitte kuhugi arenenud, majandus on pekkis, vene rahvus on väljasuremise äärel, 15 aasta pärast on Venemaal iga kolmas inimene moslem.
  10. Kui samamoodi jätkub on varsti Venemaal enamus inimesed kesk-asiaadid ja nende valitsejateks juudi rahvusest oligarhid.

  MIDA SAAB VENE RAHVAS ENDA PÄÄSTMISEKS TEHA: 9. mail tuleb punasel väljakul haakristiga lipud lehvima panna, putin tuleb kremlist välja visata ja lenin mausoleumist Neeva jõkke visata.

  • Avatar

   9. ja 10. punktis eksid sa väga oluliselt.
   Haakriste pole vaja, aga muumiad võiks küll maha matta ja lausa kiriklikult, ühtpidi jonni, teistpidi armulikkuse väljanäitamise märgina, mis muudab meeste kirikuhävituse irooniaks ja sarkastiliseks.
   Putinit pole vaja ka kusagile välja ajada, Venemaa on üsna rahulik tema ajal olnud, eriti kui ameeriklastega võrrelda, kes kõikjale trotüüliga oma demokraatiat viivad.

 • Avatar

  Saksa naiste hulgas oli käibel ka järgmine ütlus:”Parem Ivan kõhu peal kui John taeva all!”

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused