Ajaloo ümberkirjutamine: Gulagi õigusjärglane tahab hakata uurima “genotsiidi Soome koonduslaagrites”

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Venemaa tänasedki kolooniad meenutavad Gulagi. Orjoli naistevangla.

Kui Venemaa räägib genotsiidist ja koonduslaagritest, siis kõlab see, nagu räägiks kurjategija oma ohvrite süüst tema suhtes.

“Venemaa juurdluskomitee teatas otsusest hakata genotsiidina uurima teateid tsiviilelanikkonna rassitunnuse alusel hukkamistest Jätkusõja ajal Karjalasse rajatud Soome koonduslaagrites,” vahendab ERR ajalehte Ilta-Sanomat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Juurdluskomitee lubas anda “Soome röövvallutajate ja nende mahitajate” tegevusele õigusliku hinnangu. Samas võttis Venemaa eellane NSV Liit sellelt samalt riigilt 10 protsenti tema maa-alast.

Ülimalt kahekeelne on see, kui sellisest uurimisest teatab riik, kes on Nõukogude Liidu õigusjärglane, vastutades seega nii “holodomori” näljagenotsiidi eest Ukrainas, sõja alguse Katõni massimõrva ja miljonite Saksa naiste vägistamise eest sõja lõpus, tervete rahvaste küüditamise ja koonduslaagrite süsteemi Gulag loomise eest. See kuritegude rida on lõputu.

Seesama riik jätkab praegugi teiste riikide käest maa-alade ärakiskumist ja on rahvusvahelistes suhetes üks destruktiivsemaid suurriike. See algatus aga on osake Venemaa suuremast ajaloo ümberkirjutamise kampaaniast.

3 commentsOn Ajaloo ümberkirjutamine: Gulagi õigusjärglane tahab hakata uurima “genotsiidi Soome koonduslaagrites”

 • Avatar
  Kalev Mõttus

  Palun ärge kasutage tõe väänajate eksitavaid “arusaami”. “Õigusjärglane” teeb kaudselt ka meid kõikides jõledustes mida Venemaa on teinud kaassüüdlaseks kuna olime maailma silmis selle riigi osa. Venemaa on kasutanud oma impeeriumi ajaloos erinevaid nimesid ja järelikult on otsene süüdlane.

 • Avatar

  @Alexey Kroshchenko – tühja möla asemel palun tutvu ka OMA AJALOOGA – äkki õpid midagi.
  Ei olnud see NLiit midagi selline roosa ja udusulgedes – paradoks oli selles, et režiimi all kannatasid venelased kõige rohkem.
  Hetkel aga kannatab enamus neist “stokholmi sündroomi” all – 1917a Venemaal võimu haaranud klikk on teid nii palju
  ja pikalt “kottinud”, et enamus teist on seda valu hakanud võtma kui mõnu ja elu alust ja mõtet – kurb.
  https://jyrilina.com/pod-znakom-skorpiona/
  https://concen.org/content/europa-last-battle-2017

 • Avatar

  Venelaste humanismile osutab ka artikkel Postimehes, kus ka video vene sõdurite kangelasteost ühe süürlase kallal. Elusast peast vasaraga jäsemete purustamine, siis pea ja käte otsast lõikamine, seejärel surnukeha jalgupidi ülesriputamine ja põlema süütamine…… Vabadussõjas oli Eesti sõduritel reegliks, et venelaste kätte ei tohi elusalt vangi langeda, sest nende metsikused ja julmus vangide vastu on piiritu.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused