Al-Nusra rinne teatas, et peab USAd oma liitlaseks

Maailm,
- Updated
45346

Al-Qaidaga seostatud Süüria kodusõjas võitlev mässuliste Al-Nusra rinne saab relvi Washingtoni toetatavatelt valitsustelt, ütles üks mässuliste juhte Saksa ajakirjandusele. Lisaks on tema sõnul Süürias Ameerika instruktoreid, kes õpetavad mässulisi välja neile tarnitavaid relvi kasutama.

“Jah, USA toetab siinset opositsiooni, kuid mitte otseselt. Nad toetavad riike, kes toetavad meid. Siiski ei ole me praeguse toetusega veel rahul,” ütles al-Nusra ühe üksuse juht Abu Al Ezz intervjuus ajalehele Kölner Stadt-Anzeiger.

Intervjueeritu sõnul on mässulised olnud edukad tänu neile tarnitud TOW-rakettidele. “Meie tankid tulid Türgi kaudu Liibüast ja neile lisandusid raketiheitjad.”

Kui Al Ezzilt küsiti, kas TOW-raketid olid saadetud otse al-Nusra Rindele või saadi need Vaba Süüria Armee käest, vastas mässuline: “Ei, raketid anti otse meile.”

“Ameeriklased on meie poolel,” ütles Al Ezz, vastates küsimustele, kas islamistide ridades on ka USA instruktoreid.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused