Albaania ei soovi saada “meeleheitel inimeste ladestamiskohaks”

ImmigrandidAlbaania seisukoht on arusaadav, sest sellised mehed ei ärata üheski sihtriigis usaldust.

Albaania teatas kolmapäeval, et ei kavatse võõrustada Euroopa Liitu minna tahtvate põgenike laagrit.

EL-i liidrid loodavad põgenikevoo vähendamiseks rajada EL-ist väljapoole laagrid, kus blokk saaks menetleda varjupaigataotlusi, vahendab BNS.

Albaania külgneb kagus EL-i liikmesriigi Kreekaga ning riigist läänes üle Aadria mere asub samuti blokki kuuluv Itaalia. Albaaniat on käidud välja kui ühte riikidest, kuhu laagri võiks rajada.

Albaania peaminister Edi Rama aga tõrjus usutluses Saksa päevalehele Bild sellist ideed. “Me ei aktsepteeri iialgi selliseid EL-i põgenikelaagreid,” ütles Rama. “Albaania tegemine Euroopa põgenike lainemurdjaks on ohtlik lahendus. Sellised keskused tähendavad sisuliselt kuskile meeleheitlike inimeste ladestamist — nagu toksilisi jäätmeid, mida keegi ei taha,” lisas ta.

Peaminister rõhutas ka, et Albaania ei lase end laagrite asjus EL-i liikmesuskõnelustega ära osta. “Põgenikekriisiga tuleb tegeleda hoolimata meie liikmesustaotluse praegusest olukorrast.”

Tõenäoliselt ei õnnestu Euroopa Liidul leida “ladestajariiki” Euroopas ning sellised keskused tuleb rajada Lähis-Itta ja Aafrikasse. Tähelepanuväärne on see, et jutt käib vaid migrantide sõelumisest, mitte aga rände lõpetamisest.

Kommentaarid