Allahikummardaja Cherif Chekatt – kurjategija ja terrorist, kes kasutas ära Euroopa avatust ja liberaalsust

Maailm,
©AFP/Scanpix
Eriüksuslased jätkavad terroristi otsimist.

Euroopa avatud piirid ja poliitkorrektsus migranditaustaga inimeste suhtes lubavad kurjategijatel ja terroristidel EL-i piires vabalt ringi liikuda ja kurja teha.

Prantsusmaa värskeim tulistaja, 29-aastane Põhja-Aafrika juurtega Cherif Chekatt, kes sündis ja kasvas Strasbourgis, oli võimudele juba ammu teada: teda peeti „radikaliseerunuks” ning luureagentuuride arvates oli ta ka „potentsiaalne julgeolekuoht”, vahendab Delfi uudisteagentuuri AFP.

Prantsusmaal Strasbourgis teisipäeva õhtul kolm inimest tapnud ja 13 haavanud mees hüüdis tuld avades “Allah on suurim!”, ütles prokurör kolmapäeval pealtnägijate avaldustele tuginedes.

Ta on varem mõistetud Saksamaal ja Prantsusmaal pisikuritegude eest trellide taha, ütles siseminister Chistophe Castaner. The Mail Online uudisteportaali teatel karistati teda 2011. aastal noarünnaku eest kaheaastase vabadusekaotusega. Toona, 22-aastasena pussitas Chekatt väidetavalt 16-aastast poissi.

Ajalehe Tagesspiegel teatel mõisteti Strasbourgi tulistaja 2016. aastal Saksamaal murdvarguste eest kaheks aastaks ja kolmeks kuuks vangi. Ta kandis aasta aega Saksamaal karistust ja anti siis Prantsusmaale välja, ütles Baden-Württembergi liidumaa siseministeerium.

Allikad ütlesid kolmapäeval, et Chekatti mainitakse karistusregistris 25 kaasuses, mille seas on relvastatud rööv. Siseministeeriumi riigisekretäri Laurent Nuñeze sõnul radikaliseerus kahtlusalune vangis ning Prantsuse luureametid hoidsid tal silma peal, kui ta 2015. aastal vangist vabanes. Arvati, et ta on seotud usuäärmuslusega.

Nuñez lisas, et politsei tahtis ta teisipäeva hommikul kinni pidada seoses ühe mõrvakatsega, kuid ta polnud kodus. Küll aga peeti kinni viis teist inimest. Uudisteagentuuri AFP andmetel sai mees rünnaku käigus haavata, kuid tal õnnestus põgeneda. Teda otsivad taga sajad julgeolekuametnikud.

Saksa võimud ütlesid, et hoiavad Reini jõega piirnevatel aladel silmad lahti, kuid arvatavasti pole 29-aastane kahtlusalune veel Saksamaale jõudnud.

Samas teatab AP, et Saksa võimud viisid läbi 15 haarangut ja pidasid kinni neli inimest, keda seostatakse püüetega äratada ellu 18 aasta eest ära keelatud “paremäärmuslik” organisatsioon. Rühmituse “Blood & Honor” Saksa haru tegevus keelustati 2000. aastal, sest võimude sõnul levitas see rassistliku muusika, ajakirjade ja interneti kaudu neonatslikku ideoloogiat.

Ilmselgelt on näha, millises suunas on Saksa võimude prioriteedid kallutatud.

Allikad: Delfi, AFP, AP-STT-BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused