Ameerika armee lahjendatud nõuded: kas “lumehelbekesed” on jõudnud ka relvajõududesse?

Maailm,
Naissõdur granaadiga
©Reuters/Scanpix
Naissõdur granaadiga

Ameerika Ühendriikide armee loobus uute sõdurite värbamisel nõudest, et värske nekrut suudaks visata granaadi vähemalt 25 meetri kaugusele, kuna paljud lihtsalt ei suuda lõhkekeha nii kaugele heita.

See nõue eemaldatakse ka põhikoolitusest, sest väljatreenimine võtvat liiga palju aega, kirjutab dailymail.co.uk. Lisaks on järelandmisi tehtud mitmetes muudes vajalikes sõjalistes oskustes, mis käivat paljudele üle jõu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

USA relvajõudude esmase sõjaväe koolituse keskuse ülem Malcolm Frost ütles, et väljaõppe käigus küll õpetatakse nekrutitele granaadi tehnilist poolt ja nad pilluvad õppegranaati, kuid granaadi lahingviske nõuet enam pole. Põhjenduseks on see, et 15-meetrise plahvatusraadiusega ründegranaati ei pruugi kõik suuta ohutult visata.

Armee on teatanud, et uus kord pole kuidagi seotud naiste suurendatud värbamisega relvajõududesse, kuid sotsiaalmeedias leidis see kohe elavat vastukaja ja nõuet seostati just sellega. “Kui teete sõjaväe sotsiaalse eksperimendi kohaks, siis saategi sellised tulemused,” kirjutab Zac Booterbaugh.

“Ma ei suuda seda uskuda,” lisab Harry Davis. “Kuna põhikoolitusel osalejad ei ole piisavalt tugevad, et läbida granaadiõpe, siis armee lihtsalt eemaldas nõude.” Anthony Anderson aga arvab: “See põlvkond on lihtsalt nõrk ja laisk.”

Mitmed sõjaväelased vihjavad, et granaadiviskamise võimeta sõdurite lisandumine armeesse tekitab lahinguolukorras nende kaaslastele ebaturvalise tunde. Huvitav on märkida, et juba teenivad naised peavad senise lahingkoormuse säilimist vajalikuks.

Lääneriikide armeed elavad praegu üle raskeid aegu, sest sooneutraalsus, geiagenda, transseksuaalsus ja muud “uued suunitlused” on ka relvajõududes kanda kinnitanud ja muutnud need poliitkorrektsuse taimelavaks. USA armee loobus näiteks mõneks ajaks transseksuaalsete nekrutite vastuvõtmisest, kuna nood kasutasid ära võimaluse sõjaväe kulul soovahetusoperatsioone teha, kuid LGBT surve tõttu on neil taas armees teenimine lubatud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused