Ameerika hakkab migratsioonilembust koomale tõmbama

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Migrandid passimas piiritara ääres, mis eraldab Ciudad Juarezi Mehhikos USA linnast El Pasost.

Donald Trumpi administratsioon kaalub lõpetada USAs praegu kehtiva põgenike vastuvõtmise programmi, mille raames on alates 1980. aastast saabunud Ameerika Ühendriikidesse enam kui 3,5 miljonit põgenikku.

Politico andmetel on soovitavad USA kodakondsus- ja migratsiooniamet USCIS ja sisejulgeolekuministeerium, et aastast põgenikekvooti tuleks tugevalt langetada. Immigratsiooninõunik Stephen Milleri soovitas, et see võiks olla 0, sisejulgeolekuministeeriumi ametnike arvates võiks kvoot jääda 3000 ja 10 000 vahele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trumpi administratsioon on juba langetanud põgenikekvooti 45 000 pealt 30 000 peale, mis on mõeldud piiranguna ja mitte eesmärgina. Möödunud aastal õnnestuski tänu president Trumpi reformikavale vähendada riiki vastuvõetavate pagulaste arvu 23 000-le, mis on 76% vähem kui 2016. aastal president Obama ajal.

Trumpi reformid ja ka tema palju pahameelt tekitanud reisikeeld on sisuliselt peatanud immigratsiooni kaheksast islamiterroriste toetavast riigist. Seega on Trump tegutsenud immigratsiooniküsimustes väga efektiivselt.

Põgenike vastuvõtmine läheb Ameerika maksumaksjale maksma igal aastal 1,8 miljardit dollarit. Ameerika Ühendriikide välisministeeriumi hiljuti avaldatud andmete kohaselt on sel aastal lubatud riiki siseneda 9000 põgenikul. Lisaks sellele on asüülitaotluse esitanud veel 29 000 põgenikku.

USA kaitseministeeriumi poolt eriti problemaatiliseks riigiks peetavast Iraagist on sel aastal riiki lubatud vaid 140 inimest. Kuid järjekorras ootab veel enam kui 100 000 asüülitaotlejat.

Allikad: Politico, Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused