Ameerika salapolitsei varastas Trumpi kodust tema passid

Maailm,
- Updated
©Scanpix
FBI täidab praegu demokraatide poliitilist tellimust Trumpi vastu. Pilt on illustratiivne.

Endise USA presidendi Donald Trumpi Mar-a-Lago residentsis läbi viidud FBI reidi käigus võeti ära ka presidendi kolm passi (üks neist aegunud). „Vau! FBI varastas Mar-a-Lago reidi käigus ühes teiste asjadega ka minu kolm passi (üks neist aegunud). Tegemist on poliitilise oponendi ründamisega tasemel, mida siin riigis pole kunagi nähtud. Kolmas maailm!“ kirjutas Trump oma Truth Social kontol.

Tavaliselt konfiskeeritakse isiku pass võimude poolt siis, kui isikule esitatakse kuriteosüüdistus või on põhjust karta tema põgenemist. Antud juhul ei ole justiitsministeerium esitanud Trumpile kuriteosüüdistust, ent sellest hoolimata võttis FBI kaasa Trumpi passid.

Teisipäeval avalikustas Trumpi kõneisik USA justiitsministeeriumi e-kirja, milles tunnistatakse, et FBI oli konfiskeerinud passid. 15. augusti kuupäevaga kirjas mainitakse ühtlasi, et passidele võib minna järele FBI Washingtoni kontorisse.

FBI kõneisik ütles e-kirjas The Epoch Timesile, et „läbiotsimisorderi rakendamisel järgib FBI läbiotsimis- ja arestimismenetluse protseduure, mille on paika pannud kohus, ning tagastab seejärel esemed, mida ei ole vaja õiguskaitse eesmärgil alles hoida.“

Möödunud reedel avalikustas FBI loetelu Trumpi kodust konfiskeeritud kastidest. Loetelus ei ole kusagil kirjas passe, samas ei ole aga kastide sisu üksikasjalikult välja toodud. See omakorda tekitab veelgi enam küsimusi, mida FBI tegelikult ikkagi majast välja viis ja kas asjade hulgas on ka dokumente, mida ei oleks tohtinud Mar-a-Lagost konfiskeerida.

Allikad: Townhall, The Epoch Times

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused