Ameerika Ühendriikide ülemkohus tahab abordiseadusi karmistada

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide praegune ülemkohtu konservatiivne koosseis on andnud abordivastastele lootuse, et peagi abordiseadusi USA-s karmistatakse.

Paraku kogub jõudu ka liikumine abordiseaduste leevendamiseks ning aborditeemast on saanud Ameerika kultuurisõjas tulisemaid vaidluspunkte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1973. aastal jõustas USA ülemkohus riigi ühe kurikuulsaima kohtulahendi Roe vs. Wade ning kinnitas, et USA põhiseaduse 14. muudatus, mis käsitleb kodakondsuse ja eraelu puutumatust, kaitseb kogu riigis naise õigust teha omal soovil aborti. Lahend ei keela osariikidel sätestada lisatingimusi, kuid määrab kindlaks kriteeriumid abortide piiramiseks raseduse teisel ja kolmandal trimestril, nii et need kaitseksid nii loote kui ka ema õigusi.

1992. aastal asendati trimestritel põhinev käsitlus arusaamaga nn loote elujõust, mille järgi on abort igal juhul lubatud üksnes seni, kuni loode ei ole ka meditsiinilise abi toel võimeline ema kehast väljaspool ellu jääma. Tavapäraselt peetakse piiriks 23.–24. rasedusnädal.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused