Ameerika “varjupaigalinnad” on paanikas, sest president Trump tahab migrandid nende leivale saata

New Yorgi linnapea Bill de Blasio esinemas.

USA-s kruvib pingeid üles uus konflikt, kus president Trump on otsustanud saata immigrandid neisse haldusüksustesse, mis on loonud illegaalide tarvis õigusliku vaakumi.

New Yorki linnapea Bill de Blasio ähvardas kaevata kohtusse president Donald Trumpi administratsiooni, kui nad peaksid saatma New Yorki (mis on üks nn varjupaika pakkuvatest linnadest – Sanctuary City) illegaalseid immigrante.

„See on ebaseaduslik. Lihtsalt ebaseaduslik. Me kohtume nendega kohtus. Me võidame neid kohtus,“ vahendab Breitbart de Blasio sõnumit New York Postile.

President Trump postitas esmaspäeval Twitteri sõnumi, milles seisis: „Need illegaalsed immigrandid, keda ei saa enam seaduslikult riigis hoida, (Kongress peab muutma seadusi ja parandama sealsed augud) saadetakse, sisejulgeolekuministeeriumi teema, varjupaika pakkuvatesse linnadesse ja osariikidesse (Sanctuary Cities and States).“

Nn varjupaika pakkuvate linnade kohalik administratsioon ei edasta föderaalvõimudele teavet sisserändajate seadusliku tausta ja elamis- ning töölubade olemasolu kohta.

Varem oli Trump kinnitanud, et tema administratsioon kaalub tõsiselt seda sammu. „Kuna demokraadid ei ole valmis muutma meie väga ohtlikke immigratsiooniseaduseid, oleme me tõesti, nagu öeldud, tõsiselt kaalunud illegaalsete immigrantide ümber paigutamisele ainult varjupaigalinnadesse,“ kirjutas Trump.

Möödunud nädalal kirjutas Washington Post, et Valge Maja on teinud sellise ettepaneku, et vähendada koormust piiripunktide juures asuvatele kinnipidamisasutustele ja väidetavalt ka selleks, et saata konkreetne sõnum demokraatidele.

New Yorki linnapea reaktsioon Trumpi administratsiooni ettepanekule on aga äärmiselt silmakirjalik ja näitab taas kord liberaalide kahepalgelisust. Ühelt poolt mahitatakse takka massiimmigratsiooni ja keeldutakse muutmast mittetoimivad immigratsiooniseaduseid, teisalt aga keeldutakse kategooriliselt vastutuse võtmist oma tegevuse tagajärgede eest.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid