Ameeriklasi kutsuv Poola võtab EL-ilt võimaluse teda immigratsioonivastasuse eest karistada

Maailm,
©AFP/Scanpix
Poola ja USA esipaarid visiidi ajal.

Poola on üks riik, keda süüdistatakse mingite väljamõeldud luulude baasil EL-i vastasuses, kuid paraku paljastub see valedele tuginev nõiajaht üha enam.

Tegelikult on Poola “süüdi” selles, et ta ei võta Euroopa Liidu nõudel vastu immigrante. Tema vastu otsiti “süütõendeid” ja leiti sellena kohtunike enneaegne pensionilesaatmine – kuigi osa neist on sotsialismi ajal süüdi mõistnud läänemeelseid. Poola puhastas oma kohtusüsteemi ja seda kasutati ära, et teda sõnakuulmatuse eest karistada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EL tahaks kindlasti Poolat süüdistada Moskva-meelsuses, nagu teise migratsioonivastase ehk Ungariga tehakse. Paraku on poolakatel Venemaaga sellised kanad kitkuda, et venemeelsuses neid kuidagi süüdistada ei saa – suurte Poola alade röövimine, Katõni massimõrv ja Poola presidendi salapärane hukkumine lennuõnnetuses Smolenski lähedal. Poolakad ei usalda enam kunagi Kremli.

Poola vaenlaste kiuste ei taha riik endasse sulguda ega mingeid sidemeid Läänega katkestada, vaid just tihendab suhteid NATO liitlastega, nii et nood ei suuda Varssavi ambitsioone rahuldada – poolakad tahavad enda juurde alalist NATO kontingenti, ja seda koostöös USA-ga, mis ei meeldi muidugi Merkeli-Macroni EL-ile.

USA kaalub täiendavalt 2000 sõjaväelase saatmist Poolasse, ütles president Donald Trump kolmapäeval Valges Majas ühisel pressikonverentsil Poola riigipea Andrzej Dudaga. Ta lisas, et täiendavad USA üksused suunatakse Poolasse Saksamaalt, kuid lisas, et kõnelused selle sammu üle ei ole veel lõppenud.

USA ametnikud ütlesid varem, et Pentagon võib saata Poolasse veel umbes 1000 sõjaväelast.

Varssavi on Venemaa agressiivsele tegevusele viidates avaldanud soovi, et USA võiks paigutada Poolasse sõdureid alaliselt. Praegu on rotatsiooni korras Poolas umbes 4000 USA sõjaväelast.

Trumpi sõnul pakub Poola USA-le sõjaväelaste majutamiseks “maailmaklassi baasi”. Lisaks ütles Trump, et Poola tellib Ühendriikidelt rohkem kui 30 sõjalennukit F-35.

Nii ongi üks EL-i sõnakuulmatu riik astunud selliseid samme, mis võtavad Brüsselilt võimaluse Poolat immigratsiooni ja multikultuursuse tõrjumise eest karistada.

Allikas: AFP-BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused