Ametist lahkuv Euroopa Komisjon jätkab Poola ahistamist

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Jean-Claude Junckeri ja renegaatliku poolaka Donaldi Tuski võimutsemise ajal rünnati Poolat ägedalt.

Euroopa Liit andis kolmapäeval Poola parempoolsele valitsusele kaks kuud aega, et tühistada uus kohtunike distsiplinaarrežiim, vastasel juhul ähvardab Varssavit küsimuse viimine Euroopa Kohtusse.

Euroopa Komisjon teatas, et pole rahul Poola valitsuse sammudega uue režiimi suhtes pärast Komisjoni seisukohavõttu aprillis. Poola Seaduse ja Õiguse partei astus ametisse 2015. aasta lõpus ning algatas õigusreformid, mida on tarvis kommunistliku ja korruptiivse kohtusüsteemi jäänukite kaotamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EL on süüdistanud Poola valitsust ühenduse väärtuste õõnestamise katses. “Poola võimudel on nüüd kaks kuud aega, et rakendada vajalikke meetmeid,” teatas Komisjon avalduses. “Kui Poola seda ei tee, siis Komisjon võib otsustada minna selle juhtumiga Euroopa Kohtusse (ECJ).”

Poola valitsuse pressiesindaja Piotr Müller seadis kahtluse alla, kas praegusel Komisjonil on sobilik sellist sammu astuda, kuna selle mandaat lõpeb oktoobris. “Küsimuse keskmeks olev distsiplinaarkoda loodi poliitilise sekkumise vastu, kui arutatakse kohtunike vastaseid süüdistusi,” lisas Müller.

Varssavi seisab silmitsi juba kahe sarnase protseduuriga, millest üks käivitati 2017. aasta juulis seoses madalamate kohtuinstantside reformidega ja teine ülemkohtu muudatustega. Mõlemad juhtumid kaevati edasi Euroopa Kohtusse. Koostöös on Visegradi riigid suutnud mitmeid taolisi rünnakuid tagasi lüüa.

Euroopa Komisjon pole rahul ühegi riigiga, mille võimud võtavad ette sõltumatuid samme oma riigi huvides ning eriti vihased ollakse valitsuste vastu, kes ei nõustu migrante vastu võttes osalema inimkaubanduses Vahemerel. Nende riikide vastu otsitakse kõikvõimalikke asju, mida saaks käsitleda “Euroopa väärtuste” mittevastavatena. Sellise kiusu ohvriks on langenud ka Ungari, mõnedes küsimustes ka Austria ja Itaalia.

Euroopa Komisjon esitas kolmapäeval ettepaneku, mille kohaselt hakataks iga-aastaselt hindama kõigi liikmesmaade õigusriigi olukorda. Seejuures ei varjata, et see on suunatud just Ungari ja Poola vastu. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused