Ametlikult paigas: ka Poola ei liitu ÜRO rändeleppega

Maailm,
©ZUMAPRESS.com
Poola on üks riikidest, kes võitleb EL-i föderaliseerimise vastu. Rahvuslaste marss iseseisvuspäeval.

Poola teatas teisipäeval, et ei liitu detsembris vastu võetava ÜRO rändeleppega. Seni on seda käsitletud kavatsusena loobuda.

Poola konservatiivse võimuerakonna Seadus ja Õiglus (PiS) valitsus teatas avalduses, et ei kiida heaks “kokkulepet, mis ei taga Poola julgeolekut ja mis võib stimuleerida ebaseaduslikku rännet”.

Valitsuse sõnul on rändelepe vastuolus selle prioriteetidega, mille seas on “Poola kodanike julgeolek ja rändevoogude üle kontrolli hoidmine”.

Pakt ei ole suutnud “anda tugevaid tagatisi seoses riikide suveräänse õigusega otsustada, keda nad oma territooriumile lubavad, ja eristada seaduslikku ja ebaseaduslikku rännet”, lisas valitsus.

Sarnaselt ülejäänud kolmele Visegrádi neliku riigile on Poola praegune valitsus olnud vastu Euroopa Liidu migrantide ümberpaigutamiskavale.

Allikas: BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused