Amsterdam kavatseb hakata ametnikke valge nahavärvi tähtsusetuse osas koolitama

Maailm,
©AFP/Scanpix
Rahvuslaste islamivastane miiting Amsterdamis – ilmselt just seetõttu tahetakse hollandlastele selgitada, et nahavärv ei loe.

Amsterdami linnavalitsus plaanib saata kõik valged linnaametnikud koolitusele, mille eesmärgiks on aidata neil paremini teadvustada oma nahavärviga kaasnevaid eeliseid ja seda, et nad tegelikult ei ole oma nahavärvi tõttu sugugi priviligeeritud.

Amsterdami vasakpoolne linnavalitsus (rohelised, sotsialistid ja liberaalid) leiab, et linnametnikud peavad mõistma paremini nn valgete privileegiga seotud probleeme ja seda, et oma nahavärvi tõttu on nad sageli eelisseisus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Koolitus saab ilmselt olema kohustuslik ja see kujutab endast rollimänge, mille üks osa on 15-minutiline teadvustamismäng ja teine osa on pikem rühmamäng: „Sulandu, tõuse esile – igaüks loeb“.

Amsterdami linnavalitsus tegeleb praegu taustauuringutega, et selgitada välja koolituskulud. Samuti püütakse leida võimalusi, kuidas vähendada nn diskrimineerimist kogu tööturul. „Linn paneb normid paika ja saadab välja selge signaali, et diskrimineerimine ei ole aktsepteeritav,“ teatas linnavalitsus. Diskrimineerimisega silma jäänud ettevõtete kohta tahetakse hakata koostama ning levitama hoiatavaid videoid.

Üksikud poliitikud on siiski julgenud absurdset koolitusideed ka kritiseerida. Euroskeptilise ja konservatiivse erakonna Demokraatia Foorum (FvD) liige Annabel Nanninga kirjutas:

„Tere hommikust poolsuletud asutusest! Pragunevate sadamakaidega linnas, kust prügi ei koristada, kus valitseb eluasemepuudus ja mida külastab üleliia palju turiste, keda kuritegevus ja plahvatavad granaadid veel minema peletanud ei ole, tegeletakse järgnevaga: ametnikele organiseeritakse koolitus „valgete ja intersektsionaalse priviligeeritusega“ võitlemiseks.“

Allikas: The Telegraph, De Dagelijkse Standaard

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused