Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: aktiivne vaktsineerimine pole garanteerinud tagasipöördumist normaalse elu juurde

21.11.2021
Vaktsineerimine Iisraelis.
© Scanpix

See ülevaade ilmus juba mõni nädal tagasi prantsusekeelsena, autoriks dr. Dr Gérard Delépine (Mondialisation.ca).

See läks kiiresti üle maailma laiali ja huvitav on seejuures, et mitte keegi pole mitte kuskil seda kahtluse alla seadnud. Veel üks huvitav tähelepanek – kui Eestis oli seagripi epideemia, siis olid arutlused vaktsineerimise teemadel täiesti lubatud, võtke või Viljandi haigekassa juhi artikkel „Sakalas“ 1998. aastast.

Allpool ei ole meelega ei ühtki hukkamõistu ega heakskiitu, pooli pole targu valitud ja samas on oma arvamusi ja teadmisi edastanud isikud maailmanimed ja tunnustatud autoriteedid – seda kahjuks erinevalt meie tõsiteadusele ja nakkuse vastasele võitlusele karuteene osutanud valitsuse spetsialistidele koos oma teadusnõukoguga.

Juba enam kui 18 kuud on meile kinnitatud, et tagasipöördumise nn normaalse elu juurde garanteerib vaktsineerimine. WHO ametliku teabe analüüs (saadaval  WHO covid dashboard).

Suurbritannia on Astra Zeneca süstimise tšempion, kuid see pole olnud takistuseks sellele, et Suurbritannia on endiselt nakkusohtlik oma viimase nelja kuu keskmise 40,000 kaasusega ööpäevas.

10. augustil teatas Oxfordi vaktsiinigrupi juht professor sir Andrew Pollard Briti Parlamendi ees, et „kuna vaktsiinid pole suutnud Covidi levikut peatada, siis mingi globaalse kindluse loomine taudi vastu oli müütiline“. Ta lisas, et „praeguse Delta variandi puhul on see võimatu“.

Iisrael on Pfizeri süstimise tšempion. Enne Delta tüve ilmumist 2021. aasta kevadel oli Iisrael vaktsineerimise ulatust silmas esimene, kes uskus, et on saavutanud nn „karjaimmuunsuse“. Ja ometi saavutati hoopis ööpäevase nakatumise tippmark 11,000 mis vastaks Prantsusmaa puhul 70,000-le.

Suur suremus sundis tervishoiuministri tõdema, et süstimise efektiivsus ei ületanud 39% ja seegi kestis vaid mõned kuud.

Rääkides Channel l 13 TV News-ile 5. augustil 2021 ütles Jerusalemma Herzogi hospidali meditsiinidirektor dr. Kobi Haviv, et “85-90% hospidaliseeritutest on täielikult vaktsineeritud inimesed”, purustades seega müüdi vaktsiini kaitsest raskete nähtude vastu.

Hollandis on vaktsineeritud üle 75% elanikest, kuid ööpäevane nakatanute arv on ikka 12,000. See süstitute suur arv ei näita paraku eriti palju, sest sisse on seatud täiendavad piirangud.

Paraku on vaktsiin osutunud võimetuks inimesi kaitsma. 13. novembril teatas intensiivravi spetsialist dr Kuipers, et „on tehtud ettepanekud karjaimmuunsuse osas. Unustage see ära!“

„Me töötame praegu mitme stsenaariumi kallal. Suure patsientide arvu puhul tuleb hoid ümber korraldada ja eda pikas perspektiivis. Tuleb olla valmis kõigi Covidi ja nn regulaarpatsientide vastuvõtuks“.

Singapur oma 90%-lise vaktsineeritusega on Aasia tšempion. See pole aga ära hoidnud nakatumiste tsunamit – see arv on tervelt neli korda suurem kui enne süstimise alguse tipuaegadel.

19. augustil 2021 hoiatas rahandusminister Lawrence Wong: „ Vaatamata vaktsineerituse kõrgele astmele ei ole karjaimmuunsus Singapuris saavutatav. Nakkushaiguste ekspert professor Tikki E. Pangestu ütles samuti, et „95% karjaimmuunsuse saavutamine Delta osas on müüt ja põhitähelepanu peaks olema suunatud raskete juhtude ja surmade ärahoidmisele“.

Lõuna-Korea ületab vaktsineerituse poolest samuti 80% piiri. Juunis anti juba võidukalt teada, et karjaimmuunsusele ollakse väga lähedal, novembriks pidi see käes olema. Terviseministeeriumi kõneisik Son Young-rae hoiatas: „Isegi siis, kui karjaimmuunsus on käes, on maskid ja muud ettevaatusabinõud ikkagi vajalikud“. Kuid – oktoobrist alates on nii nakatumine kui ka letaalne kulg tõusulainel.

Oktoobris tõusis süstitute arv 2,5 korda võrreldes enne vaktsineerimise alustamisega (2600 vs 1000) ja surmade arv kolis kohe järele. (all surmade graafik)

Saksamaal on vaktsineerituid 70%. Samas ei hoidnud see ära nakatumiskõvera tõusu juulis ja eksponentsiaalset tõusu septembrist alates (36,000 päevas), mis on samuti oluliselt suurem kui enne vaktsineerimise algust.

Ilma erilise teavituskampaaniata jäetakse vaikselt maha karjaimmuunsuse jutt, SPD tervisekspert K. Lauterbach ütles siiski otse, et „praeguses olukorras ei kujuta ettegi, et võiksime karjaimmuunsuse saavutada.“ Vaktsiinieufooria on hääbumas ja seda paraku mitte asjata, riik õpib tõvega koos elama ja samas alla andmata, sest tagajärgi ei oska keegi ette näha.

Taani elanikkonnast on üle 75% vaktsineeritud. Siingi pole see ära hoidnud nakatumiste kasvu.

Taani Nakkushaiguste Agentuur SSI on tunnistanud, et ei usu enam karjaimmuunsuse saavutamise võimalikkusesse läbi vaktsineerimise ja ei välista võimalust, et SARS-COV jääbki ringlema. Sama agentuuri esindaja Krause on öelnud, et kui kui vaktsiinid oleksid 100% efektiivsed ja vaktsineerituid oleks samapalju, siis oleks asjad korras, kuid paraku ei ole see saavutatav“.  See tähendab seda, et „me peame suhtuma Covid 19 -sse sama moodi nagu sesoonsesse grippi ega pea igale lainele rangete piirangutega reageerima“.

Island on Euroopa kõige vaktsineeritum riik. Kahjuks ei takistanud ka see suurema nakatumislaine saabumist.

2021. aasta juunis teatas Islandi peaepidemioloog Thorolfur Gudnason raadiointervjuus, et vaktsineerimine on kulgenud hästi, kuid pärast teise laine saabumist tunnistas, et “vaktsineerimine pole viinud karjaimmuunsuseni, mida eksperdid nii väga lootsid ja ega ei vii ka“.

Ta lisas, et karjaimmuunsus on saavutatav „ülekandmise“, mitte vaktsineerimise kaudu.

Iirimaa on samuti oma üle 75%-lise näitajaga  hästi vaktsineeritud. Juunis teatas dr. Vellinga: „Kui jätkame sellisel viisil vaktsiinidega, siis peaks aasta lõpuks normaalne olukord taastuma.  Paraku saabusid uued näitajad juba juulis ja need on tõusutrendis.

Waterfordi linn on Iiri rekordiomanik oma vaktsineeritute 99,7%-ga (täiskasvanud üle 18 a.) 14 päeva jooksul hüppas aga nakatumisnäitaja 1486 peale 100,000 tuhandelise elanikkonna juures. (maa keskmine 493).

Mis siis on saanud sellest karjaimmuunsusest, millest meie juhid tegid otsekui Püha Graali?! Thierry Breton, kes on Eurokomisjonis vaktsiinide eest vastutav isik, kuulutas ju karjaimmuunsuse saabumise ajaks 14. juuli 2021. Europarlamendi ees andis ta teada vaktsiini sertifikaadi kohta järgmist:

„Miski pole kohustuslik. Me ei kasuta kunagi sõna „pass“. See jätab mulje kui millestki kohustuslikust. Seda ei saa olema. See saab olema vabatahtlik.“

Kuidas siis teda uskuda saab?!

WHO on hoiatanud algusest peale: „Kunagi pole ajaloos kasutatud karjaimmuunsust kui epideemia vastu võitlemise strateegiat“. 12.11.21 tegi dr. Jefferson Jones CDC. COVID 19 epidemioloogia töögrupi  kohtumisel kokkuvõtte: “Mõte, et meil saab olema mingi kindlus nakkushaiguste ja viiruste nakkust, ei pruugi pidada“. Sellest ajast pole CDC enam keskendunud vaktsineerimise ulatusele, küsimusi, millele vastust praegu pole, on aga enam.

Järeldused on lihtsad – on asju, millega tuleb õppida koos elama. Samas ei tähenda see muidugi uuringute peatamist, vaid vastupidi – kogemuste najal tuleb avastada ka uut ja ehk kummutada sedagi, millesse alles äsja kaljukindlalt usuti. Üha kahtlasemaks muutub vaktsineerituse tase kui eesmärk omaette ja isegi püha sõda eeldaks igasuguse poliitilise agenda ja muude kellegi majanduslike superkasumite kõrvale jätmist.

India on ära kasutanud meil Eestis otsekui sõimusõnana kasutusel olnud ivermektiini ja muidki ravimeid ja tulemused pole laita.

Nigeeria näiteks kasutas malaariavastaseid ravimeid.

Madagaskaril kasutati hoopiski Artemisini nimelist preparaati.

Kokkuvõtte tegi ajakirjanik Andres Raid