Andres Raid: COVID-i vaktsiiniäri andis maailmale juurde veel üheksa miljardäri

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Üks uusmiljardäridest Ugur Sahin.

“Uus raport näitab üsna värvikat pilti sellest, kuidas COVID-I vaktsiinidega seoses on tekkinud vähemalt üheksa uut miljardäri. Ülevaate autorid Rahva Vaktsiiniliidust (People`s Vaccine Alliance) lisavad, et monopol vaktsiinidele on väikesearvulisele inimgrupile tekitanud määratu varanduse.

Lisaks üheksale uuele vaktsiinimiljardärile on maailmaliidrid koostöös erinevate humanitaarorganisatsioonidega teada andnud, et juba enne eksisteerinud kaheksale miljardärile on kuulunud au suurendada oma kukrut 32,2 miljardi dollari võrra. Tuleb meeles pidada, et Eestigi maksumaksja on sinna oma panuse andnud ja kuulda on, et arutult, sest plaanitakse ju osa liigselt tellitud kraamist kellelegi ära kinkida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oxfami poliitikajuhti Anna Marriotti sõnul on miljardäride näol tegemist nende kasumite inimnägudega, sest nende käes on vaktsiinide monopol. Nende vaktsiinide uurimise ja tekitamise maksid kinni avalikud fondid ja tehti seda just avaliku kasu, mitte üksikute tegelaste kasu nimel.

Selle koalitsiooni uute vaktsiinimiljardäride hulgas on neli suurtegijat, kes said kasu Modernast, üks BioNtechi  CEO ja kolm Hiina vaktsiinikompanii CanSino Biologics`i kaasasutajat ja siin nad on:

Stéphane Bancel, Moderna CEO, 4,3 miljardit.

Ugur Sahin, CEO BioNTech CEO ja kasasutaja, $4 miljardit.

Timothy Springer, Moderna immunoloog ja asutav investor,  $2.2 miljardit.

Noubar Afeyan, Moderna’s esimees,  $1.9 miljardit.

 

Juan Lopez-Belmonte, Rovi –  Hispaania ravimitootja esimees, kes lõi käes Modernaga sellele koostisosade tootmiseks, $1.8 miljardit.

Robert Langer, Moderna teadlane ja asutav investor, $1.6 miljardit.

Zhu Tao, CanSino Biologics asutaja, juht ja vanemteadlane, $1.3 miljardit.

Qiu Dongxu,  CanSino Biologicsi kaasasutaja ja viitsepresident, $1.2 miljardit.

Mao Huihua,  CanSino Biologicsi kaasasutaja ja viitsepresident, $1 miljard.

Kaheksa varem eksisteerinud miljardäri, kelle varandus samuti määratult seoses pandeemiaga paisus, esindavadki põhiliselt monopoli, mis hoiab enda käes vaktsiinide tootmist.

Siia kuulub India miljardär Pankai Patel (Cadila Healthcare, see hoiab enda käes Remdesviri tootmist ja veel üht vaktsiini, mis on katsetamisel). Siit nimekirjast leiame ka Patrick Soon-Shiong`i ,meditsiinidoktori, kelle vaktsiin ImmunityBio valiti USA valitsuse poolt operatsiooni  “Operation Warp Speed” koosseisu. Programm ise oli mõeldud vaktsiinide võimalikult efektiivseks jaotamiseks.

Nimekirjas on ka Tesla Elon Musk, Amazon’i Jeff Bezos, Facebooki Mark Zuckerberg, Microsofti Bill Gates ja Google`i kaasasutajad Larry Page ja Sergey Brin – kõik tuntud 10 suure nimekirjast, kes pandeemiaga lisasid oma varandusele kokku 488 miljardit alates 2020.aasta algusest.

Samas tuuakse ära, et need vaktsiinid võivad viiruse muteerudes osutuda juba homme mittevajalikuks, seega pole ka kasumis lõppenud. Huviline võib tutvuda artikliga: “Epidemioloogid hoiatavad, et praegused COVIDi vaktsiinid võivad ebaefektiivseks muutuda aasta või veel vähema jooksul.”

Mutations Could Render Current COVID Vaccines Ineffective in a Year or Less, Epidemiologists Warn

Andres Raid
ajakirjanik

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused