Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: e-valimisi auditeerib… Iisraeli häkkerirühmitus, kes on sekkunud valimistesse üle maailma ja neid valimisi on olnud 33

-
17.02.2023
Ehk on Iisraeli häkkerid aidanud ka Reformierakonnal “võita”…
© Scanpix

Valimised on kohe-kohe tulemas ja kirgi kütab vaibumatu ja õigustatud kahtlus e-valimiste suhtes. Meenub Liia Hänni vastus selle meetodi turvalisuse kohta esitatud küsimusele: „On turvaline, kuna on auditeeritud“.

Alles olid laes pinged seoses Venemaa võimaliku sekkumisega president Trumpi valimistesse ja ehkki need osutusid lihtsalt vastaspoole väljamõeldiseks, on põhjust muretsemiseks enam kui küll.

Äsja avaldatud teabe kohaselt on Israeli häkkerirühmitus sekkunud valimistesse üle maailma ja neid valimisi on olnud 33! Rühmituse eesotsas on endine Israeli eriteenistuse operatiivtöötaja, kes on tuntud „Jorge“ nime all. Rühmituse peakorter asub Tel Avivi lähistel ja see on vastutav virtuaalsete väljapressimiste ja laimamiste eest üle maailma ning põhirõhk oli presidendivalimistel erinevates maades.

Lisaks oldi eriti efektiivsed kohtuasjadega manipuleerimisel, mis mõjutasid erinevaid valdkondi alates tuumaenergia diilidest ja lõpetades krüptovaluuta kurssidega. Neil olid oma inimesed maailma juhtivates väljaannetes nagu näiteks Le Monde, Der Spiegel ja El Pais ja see on kõigest jäämäe tipp.

Keskus tunnistab, et ta on operatsioone korraldanud üle maailma juba üle kümne aasta ja teinud seda enam kui edukalt. Üks asi on Israeli riigi huvid, mida ei ole võimalik ignoreerida ja teine oluline asi on ka loomulikult  äri ja siin tellivad muusika inimesed kõige erinevamatest auditooriumidest.

Miks on meie meedia nii ühele poole kaldu, kes seda muusikat tellib ja kes on siinse nukuteatri tegelikud niiditõmbajad?! Seda võib ainult oletada, ehkki siinsed usinad käsutäitjad esinevad reeglina oma nime ja näoga. Mingit tuge mujalt peavad nad aga tundma, sest vastasel korral ei tunneks üks seltskond ennast nii karistamatult ja teine saab kohe ja täie rauaga, press kiidab selle kõik üksmeelselt heaks.

Toest üksi on muidugi vähe, paljudel on ilmselt ka piisavalt luukeresid kapis, mille abil paljud siinsed tegelased selliseid saltosid pannakse tegema, mis tavatingimustes ilmselt üle jõu käiksid.

Lisa leiab SIIT, SIIT ja SIIT:

Andres Raid