Andres Raid: „Ilusad asjad“ ehk pailapse Hunter Bideni ülestunnistused oma sõltuvustest

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Hunter Biden, Hallie Biden, Joe Biden, Jill Biden, Natalie Biden.

„Raamatud ei ilmu reeglina üleöö – kui, siis ainult meil, kui pea teismeline otsustab oma erakordselt huvitava ja viljaka elukäigu kellegi abil kirja panna ja suure paugu saatel välja anda.

Äsja ilmus USA-s Joe Bideni poja Hunter Bideni elulooraamat ja see on juba põhjustanud spekulatsiooni – kas pannakse kinni?! Halvemal ajal kangelase jaoks see ilmuda ei saanud, selles on kriitikud ühel nõul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vastavalt väljaande USA Today nimelisele väljaandele on tegemist “ausa ja otsekohese ülevaatega HB alko- ja narkokütusel toimunud afääridest ning tema suhetest Beau lese, Hallie Bideniga.

USA ajakirjanduses on isegi kirjutatud, et kui keegi peaks olema „emotsionaalselt investeerinud“ Bidenite perekonna draamasse (Biden family drama), siis nende jaoks peaks olema oodatud üllitisega.

Lisaks sellele, et ühiskonnas on äärmiselt levinud suisa haiglane sõltuvus igikestvate edu- ja elulugude žanrist, nagu ka podcastis levivate sarimõrtsukate seriaalidest, on see huviliste grupp tõestuseks selle kohta, et alati leidub inimesi, kes on huvitatud inimeste tõsielulise masenduse pornost.

Konservatiivid jälgivad seda just protsessi pärast ehk veidi terasemalt, just ajastust silmas pidades.

25. märtsil teatas väljaanne Politico veidrast intsidendist, mis seotud Hunter Bideni, Hallie Bideni ja salateenitusega kunagi 2018. aasta oktoobris. Vastavalt sellele oli Hunter hankinud endale püstoli ja Hallie oli selle ära visanud kuskil Wilmingtoni toidupoe juures. Ta teatas Hunterile, millega oli hakkama saanud ja relva mindi otsima, asjasse sekkus politsei.

Siis tulid jutud, et mingid Mehhiko meesillegaalid olid selle üles korjanud, ja see oli Hunteri jutt.

Edasi tuli huvitav detail muidu igavas loos – kui politsei küsis Hunterilt, et kas too oli isale ka asjast teada andnud, vastas Hunter: “Ma ei ole isale kunagi millegi suhtes helistanud”.

Vahepeal käis Hunteri ja Hallie küsitlemine edasi, tuli välja kust see relv oli ostetud ja milline oli ankeet, mille Hunter oli selle soetamisel täitnud (buying the gun).

Paberite kättesaamisega oli probleeme, Politicol läks see siiski korda. Seal (question on the form) oli küsimus – kas te olete seadusevastaselt kasutanud, kasutate või olete sõltlane mingi antidepressandi või marihuaana, stimulandi, narkootilise ravimi või mõne muu “retseptiravimi” osas?

Hunter Biden vastas “Ei”.

Siin on asi enam kui kahtlane, sest Hunter Biden oli aastate jooksul kogu aeg erinevate ainete sõltlane olnud, ehkki puhttehniliselt võis ta ju ka kaine olla. Kui sa vastasid teadlikult valesti, oli see kuritegu – sõltub sellest, kuidas sa defineerid sõltuvust ja millal viimati “võtsid” ainet, millest sõltusid.

Ja see ongi põhjus, miks “Ilusad asjad” (raamatu nimi) ilmub mitte just parimal ajal. USA Today kirjeldab seda nii: 2018.aasta kevadel kasutas ta oma “supervõimet” leida “cracki” (kokaiinipreparaat) iga kell ja igalt poolt Los Angeleses.

Ükskord pani diiler talle toru näkku enne, kui taipas, et see otsib kokat…” Hiljem õppis ta narko tegemist ise ja veetis aega koos varaste, sõltlaste ja veidrate “kunstiinimestega”. Ise kirjeldab ta seda nii: “Ma ei maganud kunagi, kella ega kellaaega ei olnud, ööst sai päev ja päevast sai öö”.

“Asi läks käest ära, tõmbasin cracki iga 15 minuti järel,” kirjutab ta.

HB tuli Idarannikule tagasi sama aasta augustis ja ta pidi otsima abi, kuid ei teinud seda. Perekond korraldas erinevaid stseene, see ei aidanud.

See kestis sinnamaani, kuni ta kohtas oma praegust naist Melissa Cohenit Los Angelesis ja kellega ta pärast nädalast tutvust abiellus – HB sai taas kaineks, nii teatas USA Today. “Nad ütlesid teineteisele, et armusid kohe esimesel kohtingul – tal olid silmad nagu Beau`l, ta seisis HB kainuse eest ja viskas kõik toodud ained minema.

Küsimus on selles, et vastavalt Wilmingtoni väljaandele News Journal oli ta seega ajal, mil ta relva soetamiseks ankeeti täitis, ka omaenda tunnituste kohaselt sõltlane.

HB ei peaks muretsema, see kõik on veel üks mark selle kohta, kuivõrd “põhjalikud” on taustauuringud, sest nagu Washington Posti kolumnist Joe Davidson kirjutab alustati kõigest 0,09%-l avaldustest mingi kontrolliga ka nende suhtes, kel aasta varem oli mingi kriminaalne tegu taagaks kaelas.

Salateenistus (Secret Service) teatas, et tema pole seal poes, kust HB relva ostis, käinudki. Salateenistus lisas, et tal polnud Bidenite perekonnaga 2018. aastal üldsegi mingit pistmist, HB väidaks heameelega otse vastupidist. Nagu seebiooper – kurikuulus laptop (infamous laptop)  mille HB kaotas, olevat just sisaldanud aga tundlikku informatsiooni selle kohta, mis siis tegelikult juhtus pärast seda, kui Hallie relva ära viskas (New York Post).

Hunter ise kirjutab, et “Hallie varastas selle minu kohvrist ja viskas minema öeldes, et see on nüüd sinu (HB) problem”.

Segadust kui palju, kõiges selles ei saa vähendada HB sõltuvusprobleeme (addiction), uuritakse isegi, kas raamatu ilmumine aitab kuidagi kaasa tema sõltuvuste vähendamisele.

Kogu loo moraal on lihtne – meil hinnatud ja taevani kiidetud demokraatia, isa taust ja pere pole sugugi plekita ja meie ajakirjandusel tasuks kõige esmapilgul meeldiva jumaldamisel piiri pidada. Mu keskkooli aegne äärmiselt nutikas pinginaaber ütles ikka, et arenenud sotsialismile oli iseloomulik takti- ja mõõdutunde puudumine, meie ajakirjanduse peavool käib ikka sama jalga. Head eeskujud nagu HB-gi?!“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused