Andres Raid: Lääne abi Ukrainale kaob kuhugi, gaasiostud Venemaalt kasvavad

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Abi Ukrainale. Pilt on illustratiivne.

CNN avaldas artikli, milles mööndakse, et keegi täpselt ei tea, kuhu Ukrainale massiivsetes osutatav abi tegelikult läheb.

Ühendriigid on veebruari algusest siiani saatnud abi dollarilises vääringus ligi 15,2 miljardi ulatuses ja äsja teatas Biden järjekordsetest numbritest. Vastava raporti alusel sisaldab saadetis suurtükiväge ja suurel hulgal mürske. Ja siiski – CNN teatab, et pole siiani teada, kuhu enamus sellest kaob.

See on screenshot allikast ja tunnistatakse, et osa sellest relvastusest võib minna teiste sõjaväelaste kätte kuskil mujal ja neid ei tahaks USA küll kuidagi relvastada. Artiklis avaldatakse ka seisukoht, et ühe põhjusena võib käsitleda asjaolu, et kohapeal pole USA vägesid, kes neis asjus arvet peaksid.

CNN-i allika teatel on kõik asjad selged sinnamaani, kui kõik hajub sõjaudusse, pole välistatud seegi, et Ukraina sõdurid ise nende relvadega kauplevad. Ameeriklased ise võitlevad samal ajal rekordilise inflatsiooniga ja Chris Menahani sõnul võib tõesti juhtuda, et relvad lähevad kui „musta auku“ ja see võib omakorda läita III Maailmasõja.

Mis puudutab inflatsiooni Ühendriikides, siis Elon Musk on avaldanud arvamust, et Bideni poolt väljakäidud 8,5% on oluliselt vähendatud number.

Mis aga puudutab rahade liikumist, siis on suisa hämmastama panev, kuidas mõned numbrid ootamatult suureks on läinud. Saksa majandusuudiseid käsitlev väljaanne Deutsche Wirtschaft Nachrichten on avaldanud teabe, et Saksamaa maksab Venemaale 2022. aastal rekordilised 33,9 miljardit nii nafta kui gaasi eest. Gaasi arve suureneb 11,4-lt 14,3 miljardini ja gaasarve isegi 8,8-lt 17,6 miljardini. Siia lisandub veel pisut üle kahe miljardi kivisöe eest.

Andres Raid, ajakirjanik

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused