Andres Raid: maailmast, kus rassismivastaste liider ostis miljonihäärberi valgete rikkurite luksusrajooni

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Vana valge vasakliberaal võitleb mustade eest, kelle liider ostab miljonimaja palmide alla.

„Hiljaaegu kirjutasin Hunter Bideni elulooraamatust, mille autor ta ise justkui on ja mis hämmastas oma avameelsusega tormiliselt elatud aastatest, kus aukohal olid mõnuained ja sellega seonduvad “seiklused”.

“The Daily Mail” on hagu lõkkesse veelgi juurde pannud ja paistab, et tõsi on taga. Asjalood on veelgi hullemad – väljailmunud HB laptop on ekspertide ühise arvamuse kohaselt tõepoolest tema oma ja see sisaldab meeletut andmebaasi omaniku kohta. Kõigele lisaks on praeguse USA presidendi võsu ka pornonäitleja – tõsi, läbi ta sel alal millegipärast löönud ei ole, kuid visad katsed sel okkalisel paturajal on jäädvustatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Skandaal krutib tuure ja näis, kuhu see välja viib – meie asi pole siin ei hukka mõista ega takka kiita, kuid informeeritud olla on alati hea. Vaata SIIT

Teiseks – rahade liikumise jälgimine on küll tüütu, kuid vahel vägagi kasulik pinnavirvenduste all kulgevate hoovuste jälgimiseks. Black Lives Matter on ju igati progressiivne ja meiegi peavoolus mitte ainult õigeks kiidetud, vaid ka tugevalt tagakiidetud kodanikuliikumine.

Nendesamade rahade liikumised annavad asjale aga ka materiaalse tausta. Liikumise üks autoreid ja initsiaatoreid pole selle pealt sugugi vähe teeninud ja must värv ei ole sugugi tema lemmik. Nimelt ostis liikumise üks juhtidest Patrice Khan Cullors Los Angelese ülimalt valges enklaavis (seal elab alla 2% mustanahalisi) endale miljonihäärberi ega tee sellest saladustki, et liikumine on tema jaoks oma eesmärgi saavutanud…

Kaege ise SIIT ja SIIT

Üks detail, ehkki väike, kuid näitlik, veel.

Postimehes ilmus artikkel sellest, kuis Boriss Berezovski äripartner Londonis ära kägistati. Mis seal ikka neis ringkondades ikka juhtub! Kes teadis midagi sellest äripartnerist enne, kui ta ära kägistati? Tõenäoliselt ei Londonis ega Tallinnas suurt keegi, kuid kägistamine toob klikke ja tähelepanu, tuletame ka Berezovskit meelde.

Viimane on hea näide selle kohta, kuidas “läbitöötatud” projektid lihtsalt pärast tarvitamist prügikasti lendavad. Neid on niikaua vaja, kui neid annab millegi ja kellegi huvides ära kasutada, ilmselt on üheks heaks näiteks selle kohta toosama paljuräägitud Navalnõi – on oma ülesande kui projekt täitnud, lendab sinnasamusesse – vähemalt siiamaani on küll niimoodi olnud.

Võiks arvata, et meilgi paljuräägitud Berezovski leidis oma viimse puhkepaiga kuskil mausoleumis – asjatult paraku. Täna pole tema mälestustki enam kellegi vaja, allpool on foto tema hauakünkast paar kuud tagasi – mahajäetud ja unustatud…

See võiks olla justkui õpikunäide, oleneb, kui vajalikuks õpet peetakse.”

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused