Andres Raid: on lootust, et maailm ärkab kuutõbiste ja segaste lummusest

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
The Sun küsib.

„Sõnavabadus on demokraatia nurgakivi. Nüüd ähvardab seda aga jõuk äsjaärganud illiberaalidest fašiste, kes tahavad meid sundida – kuidas mõelda, rääkida ja käituda, ja „tühistada“ kõik need, kes nendega nõus ei ole“. (Piers Morgan)

Mitte kõik maailmas pole uute hullustega kaasa läinud – üsnagi tähelepanuväärne artikkel ilmus äsja ajalehes „The Sun“, autoriks Piers Morgan. Pealkirjastatud on lugu (ilmuva samanimelise raamatu järgi) „Millal maailm ärkab nii, et ta tegelikult ka ärkvel on?!“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Asi sai hoo sisse kui tuntud konservatiivne saatejuht Darren Grimes sai kaela süüdistuste laviini ja loomulikult rassistlike süüdistuste eest, mida esitas tema saatekülaline ja intervjueeritav. Sisu pole antud juhul tähtis – saatejuht sai pähe millegi eest, mida ta teinud ei olnudki, see ei huvitanud paraku kedagi.

See kõik ei peatanud ka politseid, kes nõudis mehe ülekuulamist erilise hoolega ja kõiki ettevaatusabinõusid tarvitusele võttes – mine rassisti tea! Grimes sai politseilt isegi hoiatuse, et ta arreteeritakse juhul, „kui ta ei taltu“.

Autor ütleb, et see teda ei üllata. Vaadates juba aastaid hommikuti TV-st „Good Morning, Britain“, jääb mulje, et hullumine on üleüldine.

Mis on tähtsamad kajastatavad teemad?

*Ameerikas kuulutab valge naine nimega Rachel Dolezal enda rahvustelevisoonis mustaks vaatamata sellele, et ta mõlemad vanemad on valged.

*Altrinchami tütarlastekool Manchesteris palus oma naissoost õpilasi mitte tüdrukuteks kutsuda, sest see võib solvata transvestiitidest õpilasi, kooli nimi jäi muidugi samaks.

*Radikaalidest feministid nõudsid, et James Bond oleks naine.

*Google kõrvaldas oma salatilt emotikoni, et muuta see veganitele omasemaks.

*CeCe Telfer, pikk ja tugeva kehaehitusega transvestiidist naine, nimetati aasta naisatleediks 2019 pärast seda, kui ta oli purustanud kolledži ja osariigi sprindirekordid, olles veel aasta eest võistelnud meeste klassis – tõsi küll, vähem edukalt…

*UC Berkeley üliõpilased palusid end vabandada ja vabastada nad eksamitest, kuna nad polnud emotsionaalselt nendeks valmis.

*Oxfordi üliõpilased keelasid üritustel plaksutamise, kuna see põhjustas „surumeelt“.

Etc etc …

Viimaseks piisaks sai autorile see, kui Kanada peaminister Trudeau kutsus üles keelama sõna „mankind“ (inimkond) selles sisalduva „man-i“ tõttu…

„See on kõik on tõestuseks sellele, et maailm on minemas segaste ja kuutõbiste kätte, sest see tuli maailma ühe mõjukama mehe, vabandust – isiku – suust“.

Maailm on muutunud kohaks, kus tervet mõistust eiratakse, nõrkust ja läbikukkumist tähistatakse, jõudu naerdakse välja kui ebaolulist, vastutus on võidujooksus teiste süüdistamisel üldse unustatud, erinevad vaated purustatakse momentaalselt koheselt flash mobi abil kokku kutsutud iseenese õigustusest pulbitsevate fanaatikute poolt, saates samas välja signaali, et teie kahtlane isik on kõige kahtlasem üleüldse.

Kogu see netivõrgustike toel leviv paranoiline hullus  levib end „illiberaalideks“ nimetavate kaaskodanike kaudu ja kõik teised on nende arust unised imbetsillid, kes pole piisavalt ärkvel, et kogu seda „ilu“ mõista ja sellest aru saada.

Koolidega on paraku sama lugu. Seal levivad ju samasugused doktriinid. Need, kes kõige kõvemini karjuvad sallivusest, headusest ja austusest, omavad seda ise kõige vähem või ei oma üldse. Seda kõike järgides juhtub üks asi varem või hiljem – demokraatia sureb lihtsalt ära ja jube on isegi aimata, mille me asemele saame.

Vaadake, mis juhtub, kui radikaalsetelt feministidelt nõuda pisutki sallivust ja alustuseks paluda kasvõi lõpetada valimatu sõim meeste aadressil?!“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused