Angela Merkel keeldub rünnakute tõttu pagulaspoliitikat muutmast

Maailm,
- Updated

Saksa kantsler Angela Merkel lükkas neljapäeval kindlalt tagasi nõuded loobuda riiki tabanud rünnakute tõttu põgenikke avasüli vastu võtmast.

Merkel ütles ajakirjanikele, et ründajad “tahtsid õõnestada meie kogukonnatunnet, meie avatust ja valmidust abivajajaid aidata”. Me ei lase neil seda teha, rõhutas ta.

Ajakirjanikega kohtumiseks suvepuhkuse katkestanud kantsler tunnistas, et neli jõhkrat rünnakut nädala jooksul olid “šokeerivad, rusuvad ja masendavad”, kuid need ei näita, et võimud on kontrolli kaotanud.

Merkeli sõnul rikuvad rünnakud Saksamaal, Prantsusmaal, Belgias, Türgis ja USA Florida osariigis “tsivilisatsiooni tabusid”.

“Need rünnakud leidsid aset kohtades, kus igaüks meist võinuks viibida.”

“Aga ma olen endiselt veendunud, et me suudame seda – see on meie ajalooline kohus ja globaliseerumisest tingitud ajalooline katsumus,” rõhutas Merkel viitega eelmise aasta lubadusele, et sõdade ja tagakiusamise eest põgenejad on Saksamaal teretulnud.

“Oleme viimase 11 kuuga juba väga-väga palju korda saatnud.”

BNS

Foto: Reuters

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused