Angela Merkel soovitab Lukašenkal hübriidsõda seaduslikuks migratsiooniks ümber kujundada

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Angela Merkel koos süürlasest migrandiga 2015. aastal.

Lääne liberaalsed liidrid lausa oskavad üllatada – nii on massimigratsiooni ämmaemand Angela Merkel teinud järjekordse mõistusevastase ettepaneku.

Saksa kantsler Angela Merkel kutsus Valgevenet üles migrante abistama, selle asemel et saata neid hübriidrünnakute korras Euroopa Liidu piirile, vahendab BNS.

Merkel kommenteeris Poolas visiidil olles peamiselt Lähis-Idast pärit migratsioonivoogu läbi Valgevene EL-i liikmesriikide Läti, Leedu ja Poola piirile.

“Üleskutse Valgevene poolele on saada aru sellest, et teistest piirkondadest pärit kaitsetuid inimesi kasutatakse hübriidrünnaku subjektidena,” rääkis Merkel koos Poola peaministri Mateusz Morawieckiga antud pressikonverentsil.

“Minu arvates on täiesti vastuvõetamatu selliseid hübriidrünnakuid üksikisikute arvelt teha,” ütles kantsler, mainides, et tõstatas selle küsimuse ka Venemaa presidendi Vladimir Putiniga rääkides.

Merkeli sõnul peavad migrante aitama humanitaarabiorganisatsioonid ja ka Poola peab selleks avatud olema.

Euroopa Liit kahtlustab, et Valgevene autoritaarne president Aleksandr Lukašenko on migratsioonivoo nimme esile kutsunud, tahtes EL-ile kätte maksta Valgevene režiimile kehtestatud sanktsioonide eest.

Poola saatis Valgevene piirile 2000 sõdurit ja alustas seal okastraadistatud tara ehitust.

Seega tuleks Merkeli tuleks Valgevene diktaatoril ja Euroopa Liidul üksmeeles migratsiooni läbi Valgevene edendada – midagi muud sellest üleskutsest välja lugeda ei saa.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused