Angela Merkeli migrandikutse tagajärg: Saksa politsei pidas kinni terrorirünnakut kavandanud süürlase

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Saksa politseinikud sisenemas terroristi elukohta.

Saksa politsei pidas teisipäeval Berliinis kinni 26-aastase süürlase kahtlustatuna islamistliku rünnaku kavandamises. Prokuröride sõnul oli mees alustanud kemikaalide soetamist pommi valmistamiseks.

Berliini prokurörid ütlesid, et kahtlusalune vahetas suhtluskeskkonnas Telegram teiste arvatavate islamistidega näpunäiteid relvade ja lõhkeseadeldiste valmistamiseks.

Süürlast süüdistatakse “tõsise riigivastase vägivallaakti ettevalmistamises” ja võeti kinni tema Berliini kodus.

Süüdistatav oli viimastel kuudel ostnud atsetooni ja vesinikperoksiidi. Mõlemad on lõhkeaine TATP võtmekomponendid. “See (pomm) kavatseti õhkida teadmata ajal teadmata kohas Saksamaal, et tappa ja vigastada võimalikult palju inimesi,” ütlesid föderaalprokurörid.

Süürlane töötas koristajana ühes Berliini algkoolis, ütles Berliini liidumaa siseministeeriumi kõneisik AFP-le. Enne seda oli ta pealinnas tööl Bode muuseumis.

Saksa eriteenistused olid jälginud kahtlusalust viimased kolm kuud pärast vihje saamist oma väliskolleegidelt. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused