Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Antisemitism on omane vasakpoolsetele ja liberaalidele

12.01.2023
Äärmusvasakpoolne leiboristide liider Jeremy Corbyn on üks Suurbritannia tuntumaid juudivihkajaid.
© Scanpix

Minister Piret Hartmani ja juudikogukonna esindaja Alla Jakobson algatatud skandaal Integratsiooni Sihtasutuse poliitkorrektsuse osas paneb meelde tuletama, et antisemitism ei ole seotud ainult “paremäärmuslusega”, vaid on väga levinud ka liberaalsetes ja vasakringkondades.

“Paremäärmuslasi” seostatakse alati neonatsismiga ja sealtkaudu on justkui leitud side Hitleri kuritegudega (kuigi “natsionaalsotsialismis” on oluline sõna “sotsialism”), kuid need jõud on antisemitismi osas Euroopas marginaalsed – suuremat juudiviha kannavad hoopis teised jõud.

Juudid lahkuvad Euroopast, kuid mitte “paremäärmuslaste” eest põgenedes (need on alati olnud), vaid seetõttu, et kogu Lääne-Euroopas tugevnevad ja kasvavad moslemikogukonnad, kellele juudid on põhivaenlane (palestiinlaste “Paiskame juudid merre!”). Just nende eest lahkuvad Prantsusmaa juudid (või siis relvastuvad), kusjuures isegi president Emmanuel Macron hoiatab islamiseparatismi eest.

Kes on loonud Euroopasse suured islamikogukonnad ja hoolitsevad aktiivse massimigratsiooni jätkumise eest? Ikka liberaalid ja vasakpoolsed.

Antisemitism on väga levinud ka Saksamaal ja selle juured on eriti endisel Ida-Saksamaal – sotsialistlikus osas oldi väga tulihingelised palestiinlaste toetajad. Saksamaa antisemitism seisnebki Iisraeli-vastasuses ja Palestiina-sõpruses – ja kes vihkab Iisraeli riiki, ei saa olla sõbralik juudi rahvuse vastu.

Lisaks ei maksa unustada ka seda, et Briti leiboristide juhti ja kogu erakonda on pikalt antisemitismis süüdistatud. Briti juudiorganisatsioonid taunivad antisemitismi Tööparteis

Juudiorganisatsioonid ise aga lähevad sageli kaasa Putini agendaga, kui too süüdistab mingi riigi poliitilisi jõudusid fašismis – see sõna paneb ka juudiühendused Kremli poolel kaasa rääkima, kuigi on teada, et venelaste jaoks on fašist igaüks, kes neile ei meeldi.

Uued Uudised