Antisemitism on paremtiivalt kandunud vasakpoolsete ja moslemite arsenali, kuid süüdistused lähevad endisele aadressile

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Antisemitismi tuleb õige aadressilt otsida – juudid lahkuvad Euroopast just moslemite tõttu.

Seoses veresaunaga USA-s Pittsburghi sünagoogis on päevakorda tõusnud antisemitism, kuid paraku ainult “paremäärmusluse” raames.

Paavst Franciscus kutsus esmaspäeval pingutustele tagamaks, et antisemitism “inimeste seast pagendataks”. “Paraku ei ole antisemiitlikud hoiakud ka meie ajal kadunud. Olen sageli korranud, kristlane ei saa olla antisemiit, meil on ühised juured,” ütles paavst. Seega vihjab ka Vatikan, et antisemitism on valge rassi, kristlaste ja parempoolsete süü, jättes kõrvale moslemid ja vasakpoolsed.

Täpselt sama oli hiljutise Euroopa Parlamendi avalduse puhul, kus mõisteti hukka “neofašismi taassünd”, kuid ei mainitud sõnagagi vasakäärmuslasi, näiteks Antifa ekstremiste. Ometigi räägivad ka Saksamaa uuringud paremäärmuslike rünnakute vähenemisest (valdavalt on tegu verbaalsete kallaletungidega), küll aga kasvab vasakäärmuslaste ja islamistide rünnakute arv, ja seal on esikohal füüsilised rünnakud.

Ilmselgelt on tegu katsega pidurdada neofašismisüüdistustega konservatiivsete jõudude poliitilist tõusu, ässitades neile kallale kurjategijate seast välja arvatud vasakpoolsed.

Samas aga kirjutab Postimees hoopis teisest probleemi küljest: “Saksamaa juutide esindusorganisatsiooni sõnul oleks moslemitest sisserändajate võõrutamiseks antisemiitlikest vaadetest vaja erilisi koolitusi, et võidelda riigis üha enam leviva juudivaenulikkusega.”

“Araabia riikidest pärit moslemitest immigrantidega seonduv antisemitismi probleem alles seisab meil ees. Paljud neist inimestest on mõjutatud nendest režiimidest, mille puhul oli antisemitism osa riigi aluspõhimõtetest ja mille retoorika sõnul puudub Juudiriigil õigus eksisteerimiseks,” rääkis ühenduse asepresident Abraham Lehrer.

Meedia on varem kirjutanud sellest, et juudid lahkuvad Suurbritanniast, Prantsusmaalt ja Rootsist just moslemite massilise sisserände ja sellest lähtuva ohu tõttu.

Briti politsei teatas reedel, et alustas pärast sisetoimiku saamist opositsioonilise vasakpoolse Tööpartei väidetavate antisemiitlike kuritegude uurimist, vahendab BNS. Leiboristid on seotud riigi moslemiorganisatsioonidega, ka Pakistani juurtega Londoni linnapea Sadiq Khan on leiborist.

Samal teemal: Prantsusmaa avaliku elu tegelased näevad antisemitismi peamise levitajana islamit ja Ajaloolane: antisemitism Euroopas ei lähtu mitte sedavõrd paremäärmuslusest kui islamist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused