Armastatud rongimultikas “Vedur Thomas” rakendati multikulti ja sooideoloogia vankri ette

Maailm,
- Updated
©Wikimedia Commons
Rong Thomas – miljonite laste lemmik

Suurbritannia populaarne multifilm „Thomas the Tank Engine“ (Rong Thomas) toob lähiajal ekraanidele uue tegelase – n-ö kodutu rongi Keeniast.

Eesmärgiks on muuta laste arusaama migratsioonist. Thomas the Tank Engine on 1946. aastal ilmuma hakanud lasteraamatute seeria tegelane ja 1984. aastal tuli teleekraanidele ka samanimeline animaseriaal.

The Telegraph vahendab, et seriaali tegevuspaika Sodori saarele saabub uus tegelane, kelleks on aafriklasest naisvedur. Tegelane toodi seriaali sisse ÜRO soovitusel. Keeniast pärit rong Nia liitub Thomase uute rahvusvaheliste sõpradega, kelle hulgas on näiteks ka Indiast pärit Ashoma ja austraallane Shane. Naissoost rongid on mõeldud n-ö võrdõiguslikkuse tagamiseks, mida omakorda soovitas ÜRO Aafrika naiste programmi nõunik Tolulope Lewis-Tamoka.

Nia on kodutu ja ta jääb Sodori saarele, kus Thomas aitab tal töödega hakkama saada. „Nii saame viia idee põgenikest noorte inimeste mõtetesse ilma, et peaksime neid nimetama põgenikeks; teistsuguse välimusega inimesest võib lõpuks saada meie naaber või väga hea sõber,“ selgitab Lewis-Tamoka.

Seriaal läheb eetrisse 33 keeles enam kui 110 riigis ja Lewis-Tamoka sõnul saab multifilmi kasutada tulevikus platvormina ka näiteks tüdrukute vastase vägivalla, palgavõrdsuse ja muu teadvustamiseks.

Seriaali uue näo on kiitnud heaks ka Thomase originaalloo autori Rey Wilbert Awdry perekond.

Paljudes konservatiivsemates inimestes on aga see lugu tekitanud vastakaid tundeid. Kas järgmisena on oodata uue „homoseksuaalse veduri“ tekkimist?

Allikas: The Telegraph

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused