Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aserbaidžaan nõuab Armeenia vägede kohest lahkumist Mägi-Karabahhiast

31.03.2016
mägi-karabahh

Bakuu nõuab Armeenia vägede “kohest ja tingimusteta väljaviimist” vaidlusalusest Mägi-Karabahhist, ütles Aserbaidžaani president Ilham Alijev kolmapäeval Washingtonis.

Alijev kohtus kolmapäeval Washingtonis enne neljapäeval algavat tuumajulgeoleku tippkohtumist USA välisministri John Kerryga, teatab BNS.

“Oleme Ühendriikide valitsusele tänulikud jõupingutuste eest lahenduse leidmiseks pikaajalisele konfliktile Armeenia ja Aserbaidžaani vahel,” lausus Aseri president.

“Me usume, et konflikt tuleb lahendada ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni alusel, mis nõuab Armeenia vägede kohest ja tingimusteta väljaviimist meie aladelt,” sõnas ta.

Kerry, kelle riik on töötanud aastaid konfliktile lahenduse otsimise juures, ütles samuti, et “lõplik lahendus Mägi-Karabahhi külmutatud konfliktile peab tulema läbirääkimiste teel”.

Mägi-Karabahh on enamasti armeenlastega asustatud endine Aserbaidžaani autonoomne oblast, mille staatuse üle puhkes 1980. aastate lõpus relvastatud konflikt aserite ja armeenlaste vahel. Lahingutes hukkus hinnanguliselt 30 000 inimest ning ala läks Armeenia ja kohalike separatistide kontrolli alla.

Septembris kasutasid konfliktipooled esimest korda kahe aastakümne jooksul raskerelvastust.