Ásotthalomi linnapea kuulutas välja üleeuroopalise meediakanali loomise

Rubriik Maailm On
- Updated
Mayor-fence

Sel nädalavahetusel toimus Ungari piirilinnas Ásotthalomis sealse linnapea László Toroczkai kutsel Euroopa patriootide kohtumine, et tutvustada Ungari meetmeid immigrantide sissetungi peatamisel. Immigratsioonivastaseid pingutusi kogu Euroopas hakkab kajastama uus rahvuskonservatiivne meediaportaal Custodela, vahendab Toroczkai sõnu The New Observer.

Oma sõnavõtus konverentsil sõnas linnapea Toroczkai, et oluline vahend poliitilise muutuse toomiseks on avalik arvamus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Toroczkai jutustas, kuidas aastal 2014 ignoreerisid Ungari võimud tema hoiatusi massiimmigratsiooni teemal. “Ma olin esimene, kes kutsus üles sissetungi peatamiseks piirile tara ehitama, aga mu esimestele kirjadele Ungari valitsusele ja politseile isegi ei vastatud,” rääkis ta. “Seejärel varustasin ja rahastasin ma meie enda kohalikke politseijõude, et seda osa piirist kaitsta.”

Algul proovis meedia kujutada sissetungivaid immigrante kui sõjapõgenikke. “Ma tõin Facebookis ja mujal välja, et need inimesed väitsid end olevat pagulased, kuid nendega ei olnud peaaegu üldse naisi ega lapsi. Ma tegin neist paljudega intervjuusid ja küsisin, kus on nende naised ja lapsed,” rääkis linnapea Toroczkai. “Kodus, vastasid nad, mispeale ma ütlesin, et kui minu kodumaad rünnataks, siis ma jääks paigale ja võitleks, ning pagulased oleks mu naine ja lapsed, mitte vastupidi!”

Sellise teavitustöö tulemusena muutus tasapisi ka avalik arvamus Ungaris, misjärel valitsus oli sunnitud astuma samme sissetungi peatamiseks.

Uue meediakanali nimeks saab Custodela, mis ladina keeles tähendab kaitset. See ei ole uus poliitiline partei ega liikumine, rõhutas Toroczkai.

“Olemas on juba enam kui küllalt parteisid, ja uute järgi ei ole vajadust,” sõnas linnapea. “Vaja on aga rahvusvahelist koostööd levitamaks tõelisi uudiseid sellest, mis toimub piiridel ja Euroopa suurlinnade getodes.”

Custodela alustab tööd 2016. aasta alguses.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused